Günün Tarihi:1 Ağustos 2021

Yıldızlar ödüllerini aldı


Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, Sakarya Ticaret Borsası, Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası ile Akyazı Ticaret Borsası’nın müştereken düzenlediği “Sakarya’nın Yıldızları Ödül Töreni” SATSO Hizmet Kampüsü bahçesinde gerçekleştirildi.

7 kategoride 40 ödül

Ödüllerin sahiplerini bulduğu özel programda; İhracat, Kurumlar Vergisi, Gelir Vergisi, İSO İlk 500 büyük ve İSO ikinci 500 büyük firma sıralamasında ilk defa sıralamaya giren ilimiz firmaları, En Fazla tescil yapan Borsa üyeleri, En çok Kadın İstihdamı sağlayan firma olmak üzere toplam 7 kategoride 40 ödül firma temsilcilerine takdim edildi.

Törene katılım

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ve Meclis Başkanı Talip Kuriş ev sahipliğinde, Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı, Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Şinasi Bayraktar ile Akyazı Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şener Bayraktar’ın ortaklığıyla gerçekleştirilen ödül törenine Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Türkiye Fırıncılar Federasyonu Genel Başkanı Halil İbrahim Balcı, AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, SUBÜ Rektörü Mehmet Sarıbıyık, ilçe belediye başkanları, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, daire müdürleri, SATSO meclis üyeleri ve yönetim kurulları katıldı. 

Her firma yıldız

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, “Sakarya’mız için değer üreten, ülkemizin ve ilimizin geleceğine büyük bir özveriyle katkı sağlayan tüm iş dünyası temsilcilerimizi yürekten kutluyorum. Sakarya’nın, her konuda iddialı bir şehir olduğunu ortaya koyan iş insanlarımıza şükranlarımı sunuyorum. İş dünyamız, Sakarya için, Türkiye için şartlar ne olursa olsun sorunlara, krizlere rağmen çalışıyor. İş dünyamız, Sakarya için, Türkiye için şartlar ne olursa olsun sorunlara, krizlere rağmen çalışıyor. Genel olarak pandemi dönemi ve hemen öncesine baktığımızda; küresel ticaretin yön değiştirdiğini ve küresel ekonomik büyümenin de hız kestiğini gördük. Özellikle ticaret savaşları, 2019 yılında küresel ekonomiyi olumsuz yönde etkiledi. Bu olumsuzluklarla beraber yaşadığımız pandeminin de büyük hasar verdiğini görüyoruz. Sakarya’mız da bir üretim kentidir. Sakarya’da üretimin genetiği mahalle isimlerine kadar yayılmıştır. Tarihinde pazar olan Adapazarı, ticareti çok iyi bilen bir neslin omuzlarında bugünlere gelmiştir. Yani biz, ticaret becerisi ile de her zaman ön sıralarda yer alan bir kentiz. Sakarya’nın, rekabet üstünlüğünü elde etmesi ve bunu sürekli kılması noktasında itici gücümüz tüccarlarımız ve sanayicilerimizdir” dedi.

Üretenler baş tacı

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım,  “Sakarya Türkiye’nin en önemli şehirlerinden birisi; sanayi, tarım ve turizm merkezidir. Hem ülke içinden hem de ülke dışından farklı kültürlerin bir arada yaşadığı bir huzur şehridir. İlimiz yatırım anlamında öne çıkan şehirler arasında başı çekiyor ve dünya ile rekabet ediyor. Üreten herkes bizim başımızın tacıdır. Esnafımız, sanatkarımız, tüccarımız, iş insanımız bizim başımızın tacıdır. Bu güzel ödül töreninin oluşmasına katkı sağlayan tüm kuruluşlarımızı ve ödül alan iş dünyamız temsilcilerini tebrik ediyorum” dedi.

Yanında olmaya

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “Dünyadaki pek çok şehre nazaran önemli artıları olan bir şehirde yaşıyoruz. Muazzam iklim ve doğa harikaları, kültür çeşitliliği, önemli konumu, sanayi ve tarım altyapısı, turizm potansiyeli, nitelikli nüfusu ile şehrimiz öne çıkıyor. Şehrimizin bu potansiyellerinden en iyi şekilde yararlanmak adına projeler üretiyoruz. Sektör temsilcileriyle iş birliği halinde çalışıyoruz. Üreterek eser bırakan, istihdam sağlayan, şehrimiz ve ülkemiz ekonomisine katkı sunan, bizi dünyada üreten sayılı ülkeler arasına sokan tüm iş dünyamıza teşekkür ediyoruz. Her zaman sanayicimizin, iş dünyamızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Sanayi ve ticarette

Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı, “Sakarya’mız, Türk ekonomisinin gelişmesi ve ivme kazanmasında etkin ve yönlendirici bir gücü temsil etmektedir” dedi. Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zafer Şinasi Bayraktar, “Akyazı’mız ile birlikte şehrimizin tüm ilçeleri sanayide, ticarette, turizmde sürekli gelişmeyi sürdürüyorlar. Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası olarak çalışma hayatındaki gayretleri ve çabaları ile ülkemizin ilk 500 ve ikinci 500 listesinde yer bulan sanayi kuruluşlarımızı, ödedikleri gelir vergisi ve kurumlar vergisiyle, ülkemize kazandırdıkları dövizle, bizleri gururlandıran üyelerimizi, çalışma hayatında çok değerli yeri olan kadınlarımıza istihdam yaratan üyelerimize şehrimize katmış olduğu değerlerden dolayı şükranlarımı sunar gelecek yıllarda ülke ekonomimize ve ilimize katacakları değerin daha fazla olacağına olan inancımız ile üyelerimizi yürekten kutluyorum” dedi.

Şehrin zenginliği

Akyazı Ticaret Borsası Başkanı Ali Şener Bayraktar’da, “Üreten, alan, satan, ihracat yapan istihdam sağlayan, ülkemize zenginlik katan iş insanlarımızı gönülden tebrik ediyorum. Ülkemize ve şehrimize zenginlik katan, üreten iş dünyamıza önümüzdeki süreçte başarılar diliyorum” dedi.  Konuşmaların ardından vergi, ihracat,  Ar-Ge, kadın İstihdamı, tescil, ilk ve ikinci 500 araştırmasında ilk defa sıralamaya giren firmalar olmak üzere  7 kategoride toplam 40 ödül sahiplerini buldu.

SATSO İhracat 2020 yılı ödüllerini alan firmalar; Toyota Otomotiv A.Ş-Maliyet ve Muhasebe Genel Müdürü Cengiz Belgin, Toyota Motor Europe Adapazarı Şubesi-Maliyet ve Muhasebe Müdürü Cengiz Belgin, TIRSAN Treyler A.Ş-Mali İşler Koordinatörü Mustafa Keskin, Arma Filtre A.Ş Satın Alma Yöneticisi Ayberk Aykın, Akgün Seramik San.Tic. A.Ş’den Yönetim Kurulu Başkan Vekili Süleyman Akgün, Otokar A.Ş-Mali İşler Direktörü İrfan Özcan, Nova Sünger A.Ş-Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Taka, Peri Sakarya İskele LTD.ŞTİ Genel Müdürü Köksal Kızılca, ATSO üyesi Sunparadise Alüminyum A.Ş Genel Müdürü Çağatay Bölükbaş, Çemsan A.Ş Genel Müdür Yardımcısı Eren Açıldı’ya

SATSO 2019 Kurumlar Vergisi dalında Neutec İlaç- Genel Müdür Haşim Yücel, SEDAŞ-Finans Direktörü Roman Cebera, AGDAŞ- Genel Müdürü Kenan Demir, Arma Filtre-Satış Pazarlama Yöneticisi Mehmet Kerem Altuğ, Dinamik Otomotiv-Mali İşler  Direktörü Hüseyin Küçük.

SATSO 2019 Gelir Vergisi dalında, Muhammet Ali Öztürk, Rahmi Mercan, Selçuk Arın, Ali Yaman, Muhammed Fadıl Uzak’a ödüllerini Vali Çetin Oktay Kaldırım, AK Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce verdiler.

***

SATSO 2020 İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında yer alan firmalardan ilk 500’e ilk kez giren firma dalında Aydın Mensucat A.Ş-Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Aydın, İkinci 500’e ilk giren firma dalında Ecoplas A.Ş-Genel Müdürü Bülent Yazıcı’ya ödüllerini SATSO Meclis Başkanı Talip Kuriş ve Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ verdi.

***

SATSO 2020 yılı en fazla kadın çalışan istihdamı sağlayan firmalar; Talu Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gültepe, Alyan Gıda A.Ş Fabrika Direktörü Muhammed Sarıkan’a ödüllerini  SATSO Meclis Başkanı Talip Kuriş ve Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ verdi.

***

Sakarya Ticaret Borsası üyesi olarak ilk 500 büyük sanayi kuruluşu arasında yer alan Şenpiliç A.Ş Genel Müdürü Aydın Başyurt ve Balsu Gıda A.Ş Genel Müdürü Yardımcısı Nusret Özbağ’a ödüllerini Meclis Başkanı Avni Uçar ve Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı’dan aldı.

***

Sakarya Ticaret Borsası üyesi olarak ikinci 500 büyük sanayi kuruluşu arasında yer alan Özgüllü Süt Şirket Yönetim Kurulu Üyesi Yunus Emre Güllü, Güneşoğlu Süt Yönetim Kurulu Üyesi Aykut Gürkan Güneş, Sarılar Dış Tic. Yönetim Kurulu Başkanı İlyas Sarı ödüllerini Meclis Başkanı Avni Uçar ve Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı’dan aldı.

***

Sakarya Ticaret Borsası’nda 2020 yılında en fazla tescil yapan firmalardan Namet Gıda Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk Kayar, Hasbil Tarım Ürünleri Yönetim Kurulu Başkanı Habil Genç, Özgenç Tarım Ürünleri Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Genç’e ödüllerini Meclis Başkanı Avni Uçar ve Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı’dan aldı.

***

Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası üyesi olarak ödül alan firmalar; İlk 500 sanayi kuruluşu arasında yer alan Asaş Alüminyum A.Ş. Değişim Yönetim Direktörü Tolga Demirkıran, ikinci 500’de yer alan Subor Boru A.Ş Üretim Müdürü Gürcan Yüksel ve Della Gıda A.Ş Operasyonlar Müdürü Murat Saygı, Kadın İstihdamında Yazaki Otomotiv İnsan Kaynakları Müdürü Ayşe Erdem ile Çak Tekstil A.Ş Fabrika Müdürü Orhan Şeker ödüllerini Meclis Başkanı Muzaffer Başer ve Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Şinasi Bayraktar’dan aldı.

***

Akyazı Ticaret Borsası 2020 yılı en fazla tescil yapan firmalar arasında yer alan Sakarlar Fındık Ltd.Şti Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Saka, Edeler Petrol Tic.Ltd Şti Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Ede, SYR Yılmaz Tarım Ltd.Şti Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Yılmaz ödüllerini Meclis Başkanı Vedat Böcek ve Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şener Bayraktar’dan aldı. 

2 Temmuz 2021 , Cuma Bu haber toplam 733 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU