Günün Tarihi:18 Ekim 2021

Hendek’te elektronik oylama


Hendek Belediyesi Temmuz Ayı Olağan Meclis toplantısında gündem maddeleri Bilgi İşlem Müdürlüğü tarafından geliştirilen elektronik oylama uygulaması ile kabul edildi.

Çöp kamyonu

Hendek Belediyesi Temmuz Ayı Olağan Meclis toplantısı Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu başkanlığında Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Nikah ve Toplantı salonunda yapıldı. Bilgi İşlem Müdürlüğü tarafından geliştirilen elektronik oylama uygulaması kullanıldı.  Gündemin 1. Maddesi olan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü tarafından Hendek Belediyesi’ne hibe edilen 54 AEB 571 plakalı çöp kamyonunun Belediye Başkanlığı adına kaydının yapılması ve haczedilemez kararı alınması konusunun Belediye Meclisince görüşülmesi maddesi oy birliği ile kabul edildi.

112 Acil İstasyon

Gündemin 2. Maddesi olan Köprübaşı Mahallesi Naim Süleymanoğlu Caddesi 3527 Sokak ile 3529 Sokak arasında yer alan yeşil alan üzerinde bulunan parkın ‘Ali Rıza Albayrak Parkı’ adının verilmesi maddesi hakkında konuşan Başkan Babaoğlu, “3.ncü 112 Acil İstasyonunu Hendek’e kazandırmış bulunuyoruz, inşallah birkaç insanın hayatının kurtulmasına hep beraber vesile olmuşuzdur “dedi.  Gündemin 3.4.5 Maddeleri oy birliği ile kabul edildi. Gündemin 6. Maddesi olan Mahmutbey Mahallesi 517 ada 1, 2, 3 parseller; 518 ada 9, 10 parseller ve kadastral boşluk ile ilgili 30.06.2021 tarihli İmar ve Bayındırlık Komisyon Raporunun görüşülmesi hakkında ekrana yansıtılan görsel üzerinde konuşan Başkan Babaoğlu, alanda bulunan Cami, türbe ve yolların yeniden düzenleneceğini eskisinden daha iyi ve yeni bir mimari proje ile hizmete sunulacağını dile getirdi.

Ağustos’ta tatil

Gündemin 7, 8,9,10,11,12,13 ve 14. Maddeleri de MHP Grup Başkan Vekili Yaşar Aygüneş  tarafından okunarak kabul edildi.  Kararların hayırlı olmasını dileyen Babaoğlu, “ Ağustos ayı meclis toplantımız kanunen daha önce almış olduğumuz karar doğrultusunda tatil olacak. Eylül ayı meclis toplantısında görüşüp toplanacağız. İlimizde ve ilçemizde yaşanan afet dolayısıyla Sakarya Büyükşehir Belediyemiz başta olmak üzere ilçe belediyelerimize geçmiş olsun diyorum. Allah bizleri afetlerden korusun kollasın ”dedi. 

8 Temmuz 2021 , Perşembe Bu haber toplam 249 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU