Günün Tarihi:1 Ağustos 2021

Akyazı Mesleki Eğitim’de diploma heyecanı yaşandı


Gün geçtikçe önemi daha da iyi anlaşılmaya başlanan ve sanatkar yetiştiren Akyazı Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğünde diploma töreni yapıldı.

65 usta

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan bir değişiklik sonrası ustalık belgesine sahip olan sanatkarların 3 fark ders (Edebiyat-Matematik ve Tarih) ilavesiyle 36 ay eğitim gördükten sonra yapılacak sınavlarda başarılı olanlara meslek lisesi eş değerinde diploma alabilmesine sağlanan imkandan yararlanan 65 sertifikalı ve belgeli usta için tören düzenlendi. Yapılan sınavı kazanarak lise diploması almaya hak kazanan adaylar hem kendilerini hem de ailelerini sevindirdiler.

 

Diplomalar verildi

Düzenlenen törene Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Muzaffer Başer, Madeni Sanatkarlar Odası Sezgin Durmuş, Ağaç İşleri Odası Başkanı Turhan Gürel, Manifaturacılar ve Kavaflar Odası Başkanı İsmet Öztürk, Esnaf Odası Başkanı Emin Üstün ve Berberler Odası Başkanı Hasan Cengiz katıldı ve diploma almaya hak kazanan usta ve kalfalara diplomalarını verdiler.

 

Müdürden tebrik

Akyazı Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Emrah Önal, bu yıl ilk kez diploma vermeye başladıklarını söyleyerek, “Diploma alan usta ve kalfalarımız Eylül 2020 ile Haziran 2021 tarihleri arasında 36 hafta eğitim gördüler. Yapılan sınavlarda da başarılı olup diploma almaya hak kazandılar. Başarılı usta ve kalfalarımızı tebrik ediyor, çalışma hayatlarında üstün başarılar diliyoruz” dedi.

13 Temmuz 2021 , Salı Bu haber toplam 463 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU