MACERAPARK BABA VE ÇOCUK KAMPI yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız :
Kimden : Kime :
Mesajınız :

MACERAPARK BABA VE ÇOCUK KAMPI14 Temmuz 2021, Çarşamba

Sevgili Okurlarım hepinize merhaba,

Bu hafta sizlere halka yönelik önemli bir hizmete imzasını atan Sakarya Büyükşehir Belediyemizin Baba-Çocuk kampından bahsetmek istiyorum.

Değerli Okurlarım,

Belediyelerin görev alanına giren hizmetler giderek çeşitlenmekte ve daha fazla sosyal boyutlu hizmetlere dönüşmektedir. Elbette belediyelerin hizmet yelpazesinin gelişmesi ve çeşitlenmesinde yerel halkın ihtiyaçları belirleyici rol oynamaktadır. Bu hususta, Sosyal belediyecilik, yerel otoriteye sosyal alanlarda planlama ve düzenleme yetkisi veren, kamu harcamalarını sosyal yardımları gerçekleştirmek üzere yönlendiren, sosyo-kültürel faaliyetlerin gerçekleşmesi için gerekli yatırımları yapma olanağı sağlamaktadır.

Geçtiğimiz hafta sonu Büyükşehir Belediyemizin Gençlik ve Spor Daire Başkanlığı koordinasyonunda Macerapark Yaşayarak Öğrenme Merkezinde düzenlenen Baba-Çocuk kampına kızımla birlikte ilk kez katıldım. Daha önceki yıllarda da düzenlenmiş olan bu kampın çok önemli bir rekreatif etkinlik olduğunu ve çocuklarımız için doğada yaparak yaşayarak öğrenme sürecini desteklediğini, bununla beraber ciddi bir hayat tecrübesi kazandırdığını söyleyebilirim.

Bu tür organizasyonlara iş yoğunluğu sebebiyle çok fazla katılmaya fırsat bulamıyorduk. Bu sefer bu fırsatı kaçırmak istemeden tüm hazırlıklarımızı yaparak öğretmen arkadaşlarım ve çocuklarımızla yola koyulduk. Onlar içinde bu ilk deneyim olacaktı. Macerapark tesisine adım attığımız andan itibaren herşeyin önceden en ince ayrıntısına kadar planlanmış olduğu programla karşılaştık. Görevlilerin ilgisi ve yönlendirmesi son derece yerindeydi. Çadırlarımızı büyük bir heyecanla çocuklarımızla birlikte kurmuş, hep beraber yemeklerimizi yemiştik. Sonrasında Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Ekrem Yüce’nin katılımıyla kamp ateşimiz yakıldı. Çocuklarımız için sinevizyon gösterimi ve beraberinde düzenlenen eğitsel oyunlar görülmeye değerdi. Kamp ateşi başında Sakaryamızın insanları ile tanışarak hoş sohbette bulunduk. Çocuklarımız ile birlikte bizim içinde unutulmaz bir yaz akşamı olmuştu. Şehir ve iş yaşamından uzakta stres atmaya çalıştığımız bu ortam bizlere çok iyi gelmişti. Sabah erken saatte, Türk sinemamızın Değerli senaristi Ertem Eğilmez’in kaleminden ve Ünlü Besteci Melih Kibar’ın bestesinden çıkan eskimeyen önemli eser Hababam Sınıfı’nın  İnek Obası kamp müziği ile uyandırılmak bambaşka bir nostalji tablosu oluşturmuştu. Sabah yapılan Trekking ve kahvaltı sonrasında çocuklarımız maceraparkta zorlu parkurları hep beraber denediler ve zıpline etkinliğinde adrenalin yaşadılar. Kampı çok güzel anılarla geride  bırakarak evimizin yolunu tuttuğumuzda  hepimizin mutluluğu gözlerimizden okunuyordu.

Büyükşehir Belediyemiz tarafından bizlere sunulan Ulaşım, Trafik, Kültür vb. hizmetleri eleştiri kültürünün gereği bazen eleştirsekte bu organizasyon benden tam not aldı. Bu yüzden Gençlik ve Spor Daire başkanlığımızı ve personelini tebrik ediyorum. Bu tip halka yönelik sportif ve rekreatif etkinliklerin çeşitlenerek daha çok kitleye yayılması önemli bir hizmet olarak görülecektir.

Sakaryamızın gençlerine değer veren Sakarya BŞB Başkanımız Sn.Ekrem Yüce başta olmak üzere, Gençlik ve Spor Daire Başkanımız İlhan Şerif Aykaç’a , Gençlik Şube Müdürümüz Uygar Lahna’ya, Projelerden sorumlu daire personeli Mehmet Memiş Güzeldal’a, Macerapark yöneticisi Yılmaz Kalk Hocama, Değerli arkadaşlarım Akın Sayıl, Atilla Karaoğlan, Erman Sevim ve emeği geçen Macerapark’ın tüm personeline teşekkür ederim.