Günün Tarihi:26 Ekim 2021

Tüm çalışanlar aşılanacak


Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) ile İl Sağlık Müdürlüğü arasında imzalanan ‘Covid-19 Aşılama Protokolü’ ile tüm işyerlerinde işveren ve çalışanların aşılanması hedefleniyor.

SATSO hizmet binasında gerçekleştirilen protokol imza törenine SATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cem Gün, Sakarya İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, SATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Doğan Çatalbaş iştirak etti. Covid-19 Aşılama Protokolü Cem Gün ile Aziz Öğütlü arasında imzalanarak yürürlüğe girdi.  SATSO üyesi tüm işyerlerindeki bütün çalışanların aşılanması durumunda Sakarya Sağlık İl Müdürlüğü tarafından bu işletmelere “Bu İşyeri Çalışanları Covid 19 Aşısı Oldu” sertifikası verilerek işyerlerinin “Güvenli İşyeri “ olduğu belgelenmiş olacak.

Aşılama sürüyor

Riskin devam ettiğini belirten Başkan Gün; “İl Sağlık Müdürlüğümüz öncülüğünde başlatılan ve imza attığımız bu çalışma ile SATSO olarak salgına karşı en büyük silah olan aşı konusunda üyelerimize yönelik bilgilendirme faaliyetlerinde bulunarak teşvik ve destek çalışmaları yürüteceğiz. İşyerlerinde çalışan tüm kişileri aşılayan üye işletmelerimiz sertifikasını duvarlarına asarak güvenli işyeri olduklarını teyit etmiş olacaklar. Öğütlü ise, “Salgına karşı toplumsal bağışıklığı sağlamak adına aşılamayı özendirici tedbirler, teşvik programları tasarlıyoruz. İş dünyamız bu konuda bizlerin en büyük paydaşı olacaktır. Çalışanların aşılanması konusunda Sağlık İl Müdürlüğü olarak üretimi bile durdurmadan, işyerlerinde, mobil aşı ekipleriyle çalışanları aşıladık ve aşılamayı sürdürüyoruz” dedi.

Aşı olun!

Sağlık, Temizlik ve Kozmetik sektörü temsilcisi SATSO 15. Meslek Komitesi Başkanı Davut Acunman,  “Ülkemiz aşı çalışmalarında oldukça hızlı yol kat etti ve aşılama yaşı 18’e kadar indi. Maalesef bazı kişilerde aşıya karşı önyargı oluşmuş durumda. Bugün kısıtlamaların tamamıyla kalktığı bugünlerde aşı olmayan kişilerde salgına yakalanma ve salgını yayma ihtimali daha yüksek seyrediyor. Salgından kurtulmanın tek yolu aşı olmaktır. SATSO 15. Meslek Komitesi olarak aşılama çalışmalarında odamızın da imzaladığı protokol çalışmalarını sonuna kadar destekliyoruz. Bunun faydalı ve özendirici bir çalışma olduğunu vurgulayarak emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi.  

16 Temmuz 2021 , Cuma Bu haber toplam 1512 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU