Fındıklı karantina altında19 Temmuz 2021, Pazartesi

Rahatsızlanma

Mahalle Muhtarı Ata, “Geçtiğimiz hafta mahallemizdeki bir kahvehane de oturan iki vatandaşımız rahatsızlanınca, yapılan koronvirüs testleri pozitif çıktı. Aynı gün akşamda bir düğünden sonra bazı vatandaşlarımız şikayetle Toplum Sağlık Merkezi’ne başvuruda bulundu. Yapılan testlerde mahallemizde yüksek pozitiflik görüldü” dedi.

Giriş-Çıkış kapalı

Ata, “Bu nedenle İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile mahallemizin tüm giriş ve çıkışları kapatılmıştır. Bizlerde, Toplum Sağlığı Merkezimiz, Belediyemiz ve güvenlik güçlerimiz ile sürekli olarak irtibat halindeyiz. Mahallemizdeki karantinaya uyulması için yoğun çaba gösteriyoruz” dedi.

Tedbirler alındı

Söğütlü Belediye Başkanı Koray Oktay Özten uygulanan karantina için yaptığı değerlendirmede, “Daha öncede bir mahallemiz karantinaya alınmıştı.  Bugün ise ilçemizin en büyük mahallelerinden olan Fındıklı Mahallemiz koronavirüs karantinasına alınmıştır. Bu konuda valimiz, ilçe hıfzıssıhha kurulumuz, toplum sağlığı merkezimiz ile birlikte hareket ediyoruz. Gereken her türlü tedbirleri aldık” dedi.

Kurtulalım

Mahalle sakinlerinin mağduriyet yaşamaması için ne gerekiyorsa yapıldığını belirten Özten, “Belediyemizin sağlık ekibi, sosyal işler müdürlüğü ve muhtarımız ile birlikte irtibatlı bir şekilde çalışıyorlar.  Yaşlılarımızın, evlerinde kimsesi olmayanların ve diğer vatandaşlarımızın isteklerini karşılıyoruz. Vatandaşlarımızdan tek isteğimiz sosyal mesafeye, hijyen kurallarına ve tedbirlere uysunlar. Bu bayramı da kurallara uyarak geçirelim ve bir an önce bu virüsten kurtulalım” dedi. 

Bu haber toplam 264 defa okundu.