Günün Tarihi:1 Ağustos 2021

İstiklal otobüsü sokaklarda


Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Sosyal-Kültürel ve Sportif Faaliyetler Birimi ve Dijital Yönetim Birimi rehberliğinde düzenlenen “Adapazarı Belediyesi ve Tekin Müzik Atölyesi” işbirliği ile yürütülen “İstiklâl Mücadelesi” otobüsle mahalle mahalle, sokak sokak dolaşılarak halka anlatıldı.

100. yıl yolculuğu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ ın “2021'in Mehmet Akif ve İstiklâl Marşı Yılı” olarak kutlanmasına ilişkin yayımladığı genelgede;  özgürlük, bağımsızlık ve Millî Mücadele'nin en önemli belgelerinden biri olan İstiklâl Marşı'nın Millî Marş olarak kabul edilişinin 100. yıldönümü olması münasebetiyle, 2021 yılı boyunca İstiklâl Marşı'nın anlamını, Kurtuluş Savaşı'nın önemini anlatmak, kavratmak ve millî birlik ruhunu aşılamak amacıyla Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen İstiklâl Marşı'nın kabulünü kutlama Mehmet Akif Ersoy’u anma etkinlikleri düzelendi.

Çeşitli etkinlikler

Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu ve Başkan Yardımcısı Fatih Çelikel’in katılımıyla başlayan “Akif’ in 100. Yıl Yolculuğu” etkinliğinde otobüsle mahalle mahalle, sokak sokak gezilerek “İstiklâl Mücadelesi” anlatıldı. Akif’ in 100. Yıl Yolculuğu  bünyesinde Sakarya/Adapazarı Ozanlar Anadolu Lisesi Müdürü Recep Sarıhan’ ın rehberliğinde hazırlanan “İstiklâl Gazetesi” mahalle mahalle, sokak sokak gezilerek Talat Tömekçe İlkokulu öğrencileri Toprak Alıkhan ve Azem Yahya İzmir tarafından “Yazıyor! Yazıyor!” nidalarıyla dağıtıldı. Yolculuk boyunca Nuri Bayar Ortaokulu öğrencisi Yusuf Utku Çakmak’ da ney çalarak değerleri aşılamada örnek oluşturdu. 

Akif’i anlattılar

Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, etkinliklerin kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri işbirliği ile gerçekleştirildiğini, farklı meslek gruplarıyla gerçekleştirilen “12 Mart İstiklal Marşı”nın kabulünü kutlama videosunun ardından istiklâl mücadelesinin anlatıldığı “İstiklâl Gazetesi”nin devamında da “Âkif’ in 100. Yıl Yolculuğu” etkinliği ile Akif’ i anlamak ve anlatmak amacıyla yola çıkıldığını belirtti.  Çoşkun Bakırtaş,“ İstiklâl mücadelesini özümseyerek değerlerine sahip çıkan, toprağını çiğnetmeyen ve çiğnetmeyecek olan en büyük güç, damarlarımızdaki asil kandır” dedi.

Teşekkür etti

Bakırtaş, geçmişini bilme, değerlerine sahip çıkma, vatan-millet ve birlik algısını aşılama adına çıkılan yolda “Akif’ in 100. Yıl Yolculuğu” etkinliğine destek veren Belediye Başkanı Mutlu Işıksu’ ya ve ekibine, Tekin Müzik Atölyesine, Talat Tömekçe İlkokuluna, Nuri Bayar Ortaokuluna, Adapazarı İmam Hatip Ortaokuluna, Namık Kemal Ortaokuluna, Ozanlar Anadolu Lisesine, Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine, Karakamış Mahallesine, Karadere Mahallesine, Özel Büro Ekiplerine, tüm Adapazarı halkına ve etkinlikteki fedakârlığı ve iş birliği için Anadolu Ajansı (AA) Muhabiri Ömer Faruk Şimşek’ e teşekkür etti.

 

20 Temmuz 2021 , Salı Bu haber toplam 218 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU