Günün Tarihi:1 Ağustos 2021

Ferizli’de gelenek bozulmadı


Ferizli Belediyesi ve Müftülüğü organizasyonuyla gerçekleştirilen geleneksel Arife günü etkinliği Merkez Mezarlığında gerçekleştirildi. Etkinlik Ferizli Belediyesi ve Ferizli Müftülüğü sosyal sayfalarından canlı yayınlandı.

Mezarlık doldu

Ferizli’de Kurban Bayramı arifesin de Merkez Mezarlığında Kuran-ı Kerim Tilaveti ve dua programı gerçekleştirildi. Ebediyete irtihal eden yakınlarını unutmayan vatandaşlara bu yıl normalleşme süreciyle gurbetten gelen vatandaşlarda eklenince mezarlıklar adeta doldu taştı.   Kabir ziyaretinde bulunan vatandaşlar, müftülük ve belediyenin düzenlediği Kuran tilaveti ve dua programında gözyaşları sel oldu, mezarlıklar çiçeklerle donatıldı.

 

Başkandan teşekkür

Kuran-ı Kerim tilaveti ve dua için Ferizli Müftüsü ve imam hatiplere teşekkür eden Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, Alvarlı Efe Hazretlerinin sözünü anımsatarak “İnşallah sultanımızı bulduğumuz, Rabbimizi bulduğumuz, cümle günahlarımızın af olduğu nice Kurban Bayramlarını hep birlikte yaşamayı Rabbim bizlere nasip etsin. Kurbanlarınızı kabul eylesin. Rabbim ebediyete irtihal eden ölmüşlerimize Rahmetiyle muamele eylesin.” ifadelerini kullandı. 
 

Ağır imtihan

Ferizli İlçe Müftüsü Bedri Sinan Yazıcı ise, İslam âleminin ağır bir imtihandan geçtiğini hatırlatarak, “Bugün bizim gönül coğrafyamız olan Afrika’da bir lokma ete, bir yudum suya muhtaç olan milyonlarca kardeşimiz var. Onlarında evlerine kurbanın ve suyun girmesine vesile olmamız gerekiyor. Sizleri bugün ve yarın sona erecek bağışlara hissedar olmaya davet ediyorum. Ferizli Müftülüğü olarak Afrika’da su kuyusu projemiz var. Sizlerin desteğiyle inşallah üç dört ay içerisinde toplanan meblağı Türkiye Diyanet vakfına teslim edeceğiz. Orada Ferizli’nin adına su kuyusunun açılmasına gayret edeceğiz. İnşallah bunu birlikte başaracağız” dedi.

20 Temmuz 2021 , Salı Bu haber toplam 253 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU