Günün Tarihi:23 Ocak 2022

‘Bu suça ortak olmayın!’


Sakarya Valiliği’nde ‘30 Temmuz İnsan Ticaretiyle Mücadele Günü’ kapsamında gerçekleştirilen İnsan Ticaretiyle Mücadele ve Koordinasyon Komisyonu Toplantısı’nda “Siz de Türkiye'nin insan ticaretiyle mücadelesine destek veri! Bu suça ortak olmayın!” çağrısında bulunuldu.

İnsanlığa karşı suç

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nün talimatı üzerine, 81 ilde  “30 Temmuz İnsan Ticaretiyle Mücadele Günü” kapsamında farkındalık oluşturulması amaçlandı. Konuyla ilgili Sakarya Valiliği “İnsan Ticaretiyle Mücadele ve Koordinasyon Komisyonu Toplantısı” gerçekleştirildi.

 

Modern kölelik

Toplantıda, “21. yy itibari ile dünyada başlayan küreselleşme ile birlikte, gerek dünya ülkeleri gerekse ülkemizde yoğunlaşarak etkinliğini arttıran ve ‘İnsanlığa Karşı İşlenen Suçlar’ arasında yer alan insan ticareti günümüzde modern kölelik olarak da adlandırılmaktadır. İnsan ticareti geçmişteki kölelikten farklı olarak; özellikle kadınlar ve çocuklar başta olmak üzere daha çok, insanların cinsel sömürü ve emek sömürüsü şeklinde karşımıza çıkmaktadır.”

 

İhbar hatları

“Her yıl dünyada milyonlarca insan kandırılıyor, kaçırılıyor, köle gibi çalışmaya, hırsızlığa, fuhşa, dilenciliğe zorlanıyor. İnsan ticareti insanlık suçudur.  Siz de Türkiye'nin insan ticaretiyle mücadelesine destek verin! Bu suça ortak olmayın! İhbar hatlarımız; 157 (Yabancılar İletişim Merkezi), 155 (Polis İmdat Hattı), 156 (Jandarma İmdat Hattı), 158 (Sahil Güvenlik İhbar ve Talep Hattı)” şeklinde açıklamalarda bulunuldu.

 

29 Temmuz 2021 , Perşembe Bu haber toplam 221 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU