Günün Tarihi:20 Eylül 2021

Orman Yangın Harekat Merkezi görev başında


Sakarya Orman Bölge Müdürü Ziya Polat, İzmit Orman İşletme Müdürlüğü bünyesindeki Yangın Harekat Merkezi ile Körfez-Kefken İşletme Şefliği yangın ekiplerini ve Derince Çenedağ Yangın gözetleme kulesini denetledi.

İş makineleri

İzmit Orman İşletme Müdürü Mustafa İşçioğlu ile Müdür Yardımcısı Yusuf Yaycı ve şeflerin eşlik ettiği Bölge Müdürü Polat, orman yangınlarında mücadelede, İzmit İşletme Müdürlüğü’nün yangın harekat merkezinde konuşlanan yangın ekipleri ve yangınlarda kullanılan iş makinalarını da kontrol ederek, çalışma prensipleri hakkında bilgi aldı.

Gözetleme kulesi

Çenedağ yangın gözetleme kulesini de denetleyen Bölge Müdürü Polat, insansız hava aracını havalandırarak ormanlık sahaları havadan taradı. Sakarya’nın yanı sıra Kocaeli Valiliği’nin de, ormanlara piknik amacıyla girilmesi ve ateş yakılması yasaklandığından; özellikle günübirlik ziyaretçilerin çok yoğun olduğu bölgelerde denetlemelere katılarak vatandaşlara uyarılarda bulundu.

 

4 Ağustos 2021 , Çarşamba Bu haber toplam 235 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU