Günün Tarihi:29 Kasım 2021

Yazlıkçı-kışlıkçı diye bir ayrım yapmıyoruz


Karasu Belediye Meclisi toplantısında ‘tozdan oturamıyoruz’ şikayetlerine yönelik konuşan AK Partili Başkan İshak Sarı, “Önceliğimiz ana yollar ve ana caddeler. Karasu’da aynı soruna sahip en az bin sokak var. Biz yazlıkçı-kışlıkçı diye bir ayrım yapmıyoruz” dedi.

Milli damat meselesi

Karasu Belediye Meclisi’nin Ağustos ayı toplantısına gündem dışı yapılan konuşmalar ve verilen cevaplar damgasını vurdu.  Belediye Başkanı İshak Sarı’nın başkanlık ettiği toplantıda, orman yangınlarından duyulan üzüntülerin dile getirilmesinin ardından BBP’li Meclis Üyesi Mehmet Çatalbaş, eski siyasilerden örnek vererek, Başkan Yardımcısı Hilmi Erbatan için kullandığı ‘milli damat’ sözü için yaptığı suç duyurusuna savcılığın suç unsuru bulamadığından takipsizlik kararı verdiğini söyledi.

Kablo satıldı

Çatalbaş, belediyeye ait bakır kabloların hurdacılara satıldığını iddia ederek, değerinin altında pazarlanan kablolara karşılık alınan 52 bin liranın belediye kasasına girdiğine inanmadığını belirtirken, Maden Deresi yolu ile birlikte halkın tozdan oturamadığını belirterek yolların yapılmasının gerektiğini ifade etti.

24 saat gözaltı

Başkan İshak Sarı, Çatalbaş'ın açıklamalarına yönelik olarak, “Takipsizlik kararını iftihar tablosu gibi okumanız bir hukukçu olarak benim için hiç anlamlı değil. Adalet mensuplarından birine aynı hakaret yapılmış olsa sizin orada 24 saat gözaltında tutulmanız içten bile değildi" diyerek, avukat olmasına rağmen yargı mensuplarına da adeta göndermede bulundu.

İki personel çıkarıldı

Bakır kabloların satılmasına yönelik iddialar içinde Başkan Sarı, "O konu hakkında ben gereğini yaptım. Takibi yapıldı ve iki personelin iş akdine son verilerek işten çıkarıldı. Diğer kişiler için de soruşturma devam ediyor. Bu konularda hassasız ve olmaması gereken bir konu" diye konuştu.

Yazlıkçı-Kışlıkçı

Yollara yönelik ve sokakların tozdan geçilmediğine yönelik eleştirilere cevap veren Başkan Sarı, alt yapısı bitmeyen bir yola çivi dahi çakılmayacağını vurgularken, “Önceliğimiz ana yollar ve ana caddeler. Karasu'da binin üzerinde ara sokak mevcut. Bu konuda defalarca açıklama yaptık, yine yapıyoruz. Ana yol ve caddeler tamamlanmadan, ara sokaklara giremeyiz. Girilmesi de doğru bir yaklaşım değil. Biz, yazlıkçı ve kışlıkçı diye bir ayrım da yapmıyoruz” dedi.

Önce altyapı

Sokakların birine girilmesi halinde her sokağa girilmesi gerektiğini vurgulayan Sarı, “Bize gökten asfalt da gelmiyor. Asfaltın maliyeti 4 bin lirayı geçti. Bu da ayrı bir maddi külfet. Araç sayısının ve trafiğin en yoğun olduğu ana caddelerde asfalt çalışması gerçekleştirebiliyoruz. Bu yolların büyük kısmı da grup bağlantı yolları konumunda. Karasu'nun her yerine dokunma şansımız da yok. Doğalgaz, yağmur suyu hattı, elektrik hattı, telefon hattı gibi çalışmalar bitmeden o sokağa asfalt dökmeyeceğiz. Önce alt yapı, sonra sağlam üst yapı bitirilecek. Prensip gereği üç tane araç giren sokakla yüzlerce aracın geçtiği cadde kıyaslandığında hangi yolun öncelikli yapılması gerektiği de ortadadır" diye konuştu.

 Onaylandı

Meclise gündem dışı konuşmalar damgasını vururken, gündem ise tek maddeden oluştu. Bu arada CHP’li Şakir Şen’de Sakarya-Küçükboğaz bağlantısını sağlayacak kanaldaki çalışmaları sordu. Sarı, ise kanal projesinin pahalı bir iş olduğunu belirtirken, “DSİ bu işi tamamen üstlenmiş değil. Kanal açıldığında meydana gelecek değişimlerin hesabı henüz yapılmadı” dedi. Gündemdeki 1/1000’lik ilave revizyon imar planı İmar Komisyonu’ndan geldiği şekliyle oylanarak kabul edildi. Bir sonraki Meclis ise 2021 Ekim’de toplanacak.

 

5 Ağustos 2021 , Perşembe Bu haber toplam 301 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU