Günün Tarihi:22 Ekim 2021

‘Hukuk fakülteleri azaltılmalı’


Sakarya Baro Başkanı Av. İlknur Ebiz Yıldız, 43. Baro Başkanları Toplantısı’nda, avukatların sorunlarına dair açıklama yaptı.

Yıldız taleplerini sıraladı

Toplantıda gündem dışı da konuşan Başkan İlknur Ebiz Yıldız, afetlerle ilgili olarak farkındalık oluşturulması, afet hukukunun önemsenmesi ve TBB önderliğinde afet hukuku ile ilgili çalışmalar yapılması, artan Hukuk Fakülteleri’nin sayılarının azaltılması ve kontenjanlarının düşülmesi gerektiğini belirtti. Stajyer avukatların genel olarak yaşamakta olduğu sorunlara değinen Başkan Yıldız, staj kaydiye ücretleri ile ilgili tüm barolarda uygulama birliği sağlanması ve bağlı çalışan avukatlara ilişkin ücret politikasının değiştirilmesi gerektiğini ifade etti.

Sık sık toplantı

Reklam yasağına ilişkin süreçlerin sıkı takip edilmesi gerektiğinin altını çizen Yıldız, reklam yönetmeliği ile ilgili olarak kanuni değişikliğe ve yönetmelik değişikliğine gidilmesi gerektiğini kaydetti. Ayrıca baroların kırılgan gruplarla ilgili yürüttüğü hak mücadelelerinde müdahale taleplerinin mahkemelerce kabul edilmesi gerekliliğine vurgu yapan Yıldız, sorunların çözümü için ve avukatlığın geleceği ile ilgili konuları görüşmek için sık sık toplantı yapılmasını istediğini dile getirdi.

 

21 Ağustos 2021 , Cumartesi Bu haber toplam 205 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU