‘Ekonomiyi üç ayda düzeltiriz’25 Ağustos 2021, Çarşamba

Sakarya’ya geldiler

İYİ Parti’nin ekonomiden sorumlu isimleri olan İYİ Parti TBMM Grup Başkanı ve Bursa Milletvekili Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu, İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, İYİ Parti Kalkınma Politikaları Başkanı Prof. Dr. Ümit Özlale ile İYİ Parti Mali İşler Başkanı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır dün ilimizde bir dizi program gerçekleştirerek İYİ Parti’nin ekonomik politikalarını anlattılar. Ekonomi grubu ilk olarak il binasında bir basın toplantısı düzenleyerek açıklamalarda bulundular.

 

Toplantı düzenlendi

Ekonomi grubu olarak Sakarya’da bulunduklarını ifade eden İYİ Parti TBMM Grup Başkanı ve Bursa Milletvekili Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu, “Ziyaret ettiğimiz illerde sanayiciler, ticaret erbapları ve paydaşlar ile görüşmeler gerçekleştirerek şehirle ilgili potansiyeli ve beklentileri ortaya koyuyoruz. Bugün de Türkiye’nin en önemli üretim potansiyeline sahip olan Sakarya’dayız. Genç nüfusu, dinamik üretim yapısı ve ciddi bir değişim gücü ile beraber ülkemizin lokomotif illerinden birisi Sakarya. Sakarya’nın ekonomik karnesini ve yapısını konuşacağız” dedi.

 

Vatandaşa anlatıyoruz

Tatlıoğlu, “Bugün 12 milyon kişi güne işsiz uyandı. Bugün Türkiye’de göçmen sorunu var. Gündüz Türkiye’de konuşulan haberlerle akşam haberlerinde yer alanlar aynı olmuyor. Bizim amacımız gündüz konuşulan sorunları akşam da konuşmaktır. Bugün Sakarya’nın sokaklarında bunlar konuşuluyor. Kahvehanelerde lokantalarda bunlar konuşuluyor ama iktidar medyasında başka bir gündemden bahsediliyor. Genel Başkanımızın Türkiye’yi gezmesinin sebebi de budur. Vatandaşa geldiğimizde neler yapacağımızı anlatıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Adalet ve liyakat

İYİ Parti olarak iktidara geldiklerinde adalet ve liyakati getireceklerini belirten Tatlıoğlu, “Bir ay içerisinde Türkiye siyahla beyaz gibi değişir. Adalet çalışacak ve liyakat işleyecektir. Ekonomi canlanacaktır. Kısa süre içinde ülkenin coşkuya kavuştuğunu görürüz. Güven olmadığı için insanımız bile ekonomiden çekiliyor. Göreve geldiğimizde 3 ay içerisinde büyük değişimler olacak ve ekonomimiz hızla düzelecektir” şeklinde konuştu.

 

Eğitim ve sağlık

İYİ Parti Kalkınma Politikaları Başkanı Prof. Dr. Ümit Özlale ise, Sakarya’nın kalkınmadan büyüyen bir şehir olduğunu belirterek, “ Oysa uzun dönemde sürdürülebilir bir büyüme içi bunu kalkınma ile yapmanız gerekir. Sakarya fiber optik kablo uzunluğunda son Türkiye’de son sıralarda yer alıyor. Sanayi 4.0’dan söz ediyoruz ama. Sakarya’daki öğrencilerin üniversitede başarılı olmasını isteriz ama Sakarya bu ortalamanın altında kalıyor. Sağlık konusunda da hasta başına düşen yatak sayısında çok gerilerde kalmış. Ayrıca Sakarya tarımsal alanı yok olan bir il. Sakarya’nın kalkınarak büyümesi gerekiyor” ifadelerini kullandı. İYİ Parti’nin ekonomi grubu toplantı sonrasında önce il ve ilçe yöneticileri sonrasında ise şehrin iş adamları ve ekonomi paydaşları ile bir araya geldiler. 

Bu haber toplam 579 defa okundu.

Resim Galerisi