Günün Tarihi:21 Ekim 2021

Sözler tutulsun!


Kocaali Koğukpelit Mahallesi sakinleri “Biz bu ilin ve ilçenin sakinleri değil miyiz? Ekrem Yüce ve Ahmet Acar bizi unuttu! Verilen sözler tutulsun!” diyerek isyan etti.

Yollarımız kullanılmıyor

 Kocaali’nin farklı bölgelerinde Hem Büyükşehir Belediyesi hem ilçe belediyesi ekiplerinde yol çalışmaları sürdürülüyor.  Koğukpelit Mahallesi’nde ise henüz çalışmalara başlanmadığı hatta yol ihtiyacının her nedense göz önünde bulundurulmadığı iddia edildi.   

Mahalle sakinlerinden Mete Alemdar, “Bizim yollarımız bugün maalesef kullanılamamaktadır. Bunun nedeni, heyelan ya da trafik sıkışıklığı değil. Bizzat yolun 20 yıl gibi uzun süredir bakımının yapılmaması ve son günlerde yağan aşırı yağış nedeniyle mahalle yollarının kullanılmaz hale gelmesidir. Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Kocaali Belediyesi bugün kullanılamaz hale gelen yollarımızı görmezden gelerek,  maalesef kamu görevlerini yerine getirmiyorlar.   İstanbul ya da Düzce belediyeleri mi bize hizmet edecek, yolumuzu yapacaklar anlamış değiliz.  Biz bu ilin ve ilçenin sakinleri değil miyiz? Biz kimden hizmet alacağız?”

Yetkililere seslendiler

 

Diğer mahalle sakinleri ise, “Yetkililere sesleniyoruz;  fındık sezonunuzdayız,  bu güzergahta daima kazalar olmaktadır.  Bugün yine bir arkadaşımız otomobili ile şarampole yuvarlanmaktan son anda kendini kurtardı.  İş zamanı bu güzergahı işçi taşıyan araçlar çok sık kullanmaya başladılar. Bir araç yoldan çıkarsa, Şarampole yuvarlanırsa ve can kaybı yaşanırsa bunun sorumlusu kim olacak? Bu ilçede Büyükşehir belediyesi ve Kocaali belediyesi şu an farklı bölgelerde yol çalışması yapmaktadır bizim takriben 3 kilometrelik bir yolumuzu yapamayacak, yapmayan anlayışı nasıl değerlendireceğimizi bilemiyoruz.”

Yüce’ye çağrı 

“Koğukpelit Mahallesini  unutmayın! Bu bölgede bu ilin bir mahallesi.  Mahallede yaşayan insanlar var.  Bu mahallede  insanlar işlerine giderken, fındık bahçelerine giderken güvenli bir şekilde gitme hakları var. Sayın Yüce’ye ve Acar’a basınımız aracılığıyla bir kez daha sesleniyoruz!  3 yada 4 kilometrelik bir yolu yapamayacak kadar bütçeniz yoksa açıkça ifade edin! Bizden, Koğukpelit Mahallesi sakinlerinden para talep etsinler ve yolumuzu yapsınlar. 

Biz buna da razıyız. Ancak bu sorunumuzun giderilmesi hayati önemdedir. Sözler tutulsun!  Yetkililer yıllardır yolumuzla ilgili bizlere söz verdiler” diye seslerini duyurmaya çalıştılar.

 

 

31 Ağustos 2021 , Salı Bu haber toplam 278 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU