Günün Tarihi:20 Eylül 2021

100 projeden biri Sakarya’dan


TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği kamp eğitimi etkinliğine katıldı.

100 projeden biri

Müdürlükten yapılan açıklamaya göre, "TÜBİTAK Bilim ve Toplum Projeleri 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları" kapsamında Türkiye genelindeki 100 projeden biri olan "Doğadaki Çocuk Günlüklerim" adlı proje etkinlikleri devam ediyor.

 

Doğa eğitimi

İlçede öğrenim gören 6. ve 7. sınıf öğrencisi 25 kişilik grupla 7 gün boyunca Sakarya'nın farklı yerlerinde gerçekleştirilecek, çocuk kitaplarını ve doğa eğitimini merkezine alan projede çocuklar drama, felsefe, gölge oyunu, şiir yazma, resim yapma, kamp eğitimi, afet eğitimi gibi alanlarda deneyim kazanıyor.

 

TÜBİTAK Başkanı

TÜBİTAK Başkanı Mandal, projenin ikinci gününde Pamukova Bakacak Merkezi'nde gerçekleştirilen kamp eğitimi etkinliklerine katıldı. Projeyle ilgili bilgi alan Mandal, çocukların doğa, tarih, kültür, çocuk edebiyatı yapıtları ile iç içe oldukları etkinliklerin çocukların okuryazarlık becerilerine de katkı sağlayacağını belirterek, geleceğin bilim insanlarının yetişmesi için çocuklara yönelik projelere her zaman destek vereceklerini kaydetti.

 

Müdürden teşekkür

Proje ekibini emeklerinden dolayı tebrik eden Mandal, çocuklara o günün etkinlik kitaplarını takdim etti. Prof. Dr. Mandal'a katılımından dolayı teşekkür eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş da bundan sonraki süreçte de İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı'nın da desteğiyle çocukların bilim yolunda ilerlemesi için TÜBİTAK projelerine öncelik vereceklerini ifade etti.

 

Sakarya Müzesi

Bakırtaş, çocukların altı gün boyunca yapacakları etkinlikler sonucu oluşturacakları müzeyi  merakla beklediklerini söyleyerek, Prof.Dr. Hasan Mandal'ı müze açılışına davet etti.

Müze, projenin son günü 12 Eylül Pazar günü saat 13.30' da Sakarya Müzesi'nin bahçesinde açılıp o gün ziyaretçilere açık olacak.

 

Proje yaygınlaşacak

Proje ile çocuk kitaplarını ve doğa eğitimini merkezine alan projede çocuklar, drama, felsefe, gölge oyunu, şiir yazma, resim yapma, kamp eğitimi, afet eğitimi gibi alanlarda deneyim kazanacaklar. Proje yürütücüsü Sevda Avcı Polat, aylardır yürütülen çalışmaların etkinlik programının gerçekleştirilmesinden sonra da sürecin raporlaştırılması ve projenin yaygınlaştırması kısımları ile devam edeceğini, çocuklarla verimli bir hafta geçirerek onların bundan sonraki hayatlarına da bu deneyimleri aktarmalarını hedeflediklerini belirtti.

 

 

10 Eylül 2021 , Cuma Bu haber toplam 367 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU