Günün Tarihi:20 Eylül 2021

Okuma Yazma Günü kutlandı


Sakarya’da 8 Eylül Dünya Okuma Yazma Günü düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

 

Kursiyerler ile

İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı Dünya Okuma Yazma Günü kapsamında ilk olarak Adapazarı Halk Eğitimi Merkezindeki okuma yazma kurslarını ziyaret etti. Savaşçı, ziyaretinde öğretmenler ve kursiyerler ile okuma yazmanın önemi üzerinde sohbet etti. Bu ziyaretin ardından Adapazarı Halk Eğitimi Merkezi tarafından Millet Bahçesi'nde program gerçekleştirildi.

 

Müdürden tebrik

İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Yakup Çakmak ve davetlilerin katıldığı programda okuma yazmanın önemini vurgulayan Savaşçı, halk eğitimi merkezleri aracılığıyla her zaman, her yerde, herkese eğitim sloganıyla çalışmalar yürütüldüğünü ifade ederek içindeki öğrenme azmi ve heyecanı ile kurslara katılan vatandaşlarımızı tebrik etti.

 

15 bin kişi okuyor

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün öncülüğünde kutlanan 8 Eylül Dünya Okuma Yazma Günü kapsamında ilimiz genelindeki tüm halk eğitim merkezlerinde etkinlikler gerçekleştirildiğini belirten İl Millî Eğitim Müdürü Savaşçı, Şubat 2018'de Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan "Okuryazarlık Seferberliği" kapsamında Sakarya'da 3,5 yılda yaklaşık 15 bin vatandaşın okuryazar hâle getirilerek belgelendirildiğini kaydetti. Müdür Ebubekir Sıddık Savaşçı, okuma yazma kurslarını tamamlayan vatandaşlara sertifikalarını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kitap hediyesini takdim etti.

 

 

10 Eylül 2021 , Cuma Bu haber toplam 368 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU