Günün Tarihi:20 Eylül 2021

‘Birlikte hareket ediyoruz’


Sakarya GİAD Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Bekdemir ve yönetimi Ticaret İl Müdürü Emre Atmaca’yı ziyaret etti.

İletişim köprüsü

Daha öncesinde Sakarya GİAD’ın düzenlediği ‘Yeniden Başlıyoruz Programı’na katılan ve ziyaretten oldukça memnun kaldığını, derneğin enerjisine tanıklık ettiğini, Sakarya GİAD’ın gelecek dönemde bunun gibi daha nice programlar gerçekleştireceğine inandığını belirten Sakarya Ticaret İl Müdürü Emre Atmaca, “Dernek olarak bünyenizde her alandan iş insanını barındırıyor olmanız, derneğinizin hacmini ve sektörel bir iletişim köprüsü olduğunuzu gösteriyor” dedi.

 

Ticaret yapan

Sakarya GİAD Başkanı Zafer Bekdemir, “Derneğimiz ve üyelerimizle birlikte devletimizin yürüttüğü her çalışmanın destekçisiyiz, elimizden geleni yapmaya hazırız. Sakarya’da ticaret yapan iş insanları olarak devletimizin ticaret mercileri ile istişare içinde olup birlikte hareket ederek bilinçlenmeyi ülke ekonomimize destek vermeyi hedefliyoruz” dedi.  

 

Esnafla iç içe

Müdür Atmaca, “İç ticaretle alakalı haksız kazanç denetimleri yapıyoruz ve sürekli denetim halindeyiz. Marketleri gezip fiyat araştırması yapıyor, sorun olması durumunda müdahale ediyoruz ancak Sakarya’da halkımız oldukça bilinçli ve hakkaniyetli, genel anlamda büyük sorunlarla karşılaşmıyoruz. Tüketici hakem heyeti olarak görev yaparken esnaf ve tüketici arasındaki hassas dengeyi kurmak asıl amacımız. Esnafla iç içeyiz. Elimizden geldikçe meslek gruplarının oluşturduğu STK’lara esnafların bilmediği, haberdar olmadığını konular üzerinden hataya düşmemeleri, herhangi bir cezai işlemle karşılaşmaması için esnafları bilgilendirmeye çalışıyoruz” dedi.

 

Müşavirime soruyorum

Bekdemir’in ihracat ve ithalat konusunda dernek üyesi iş insanlarını bilgilendirmek adına bir program düzenleme daveti üzerine Ticaret İl Müdürü Atmaca, “İthalat ve ihracat önemsediğimiz bir konu, ihracat rakamlarımızı yükseltmek için faaliyetler geliştirmeli, ihracatı şehrimizde bir kültür haline getirmeliyiz. Bakanlığımızın bu alanda çok güzel faaliyetleri var.  ‘Müşavirime Soruyorum’ uygulamasına firmanızın bilgilerini tanımladığınızda size dış pazarda en uygun alanları belirliyor, direkt olarak müşavirlerle iletişime geçip en güvenli şekilde ithalat ve ihracat yöntemini belirleyebiliyorsunuz. Sakarya üretiyor, üretimdeki başarıyı ihracattaki payımızı da artırarak göstermeliyiz” dedi.

 

 

11 Eylül 2021 , Cumartesi Bu haber toplam 388 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU