Günün Tarihi:20 Eylül 2021

Trabzonlular Derneği toplandı


Sakarya Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği’nin Yüksek İstişare Kurulu toplantısı Reisoğlu Tesisleri’nde yapıldı.

Çelebi’ye teşekkür

Yüksek İstişare Kurulu üyelerinin katıldığı toplantıda, dernek yönetim kurulu üyeleri ile geçmiş dönem başkanlarından Mehmet Emin Kaba, Halil Müftüoğlu, Ali Kaba, Ahmet Tufan Demircioğlu, Kamil Özkan, Cevdet Balçık ve Yılmaz Öztürk’de hazır bulundu.  Sakarya Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Prof. Dr. Fehmi Çelebi ebediyete intikal etmiş olan geçmiş dönem başkanlarından Abdurrahman Çakar ve Bayram Halil ile diğer dernek üyelerini rahmet ve şükranla andı. Dernek olarak yaptıkları etkinlik ve çalışmaları sunum eşliğinde anlatan Başkan Çelebi, göreve geldikleri Ocak 2020 sonu itibari ile görev dağılımı ve çalışma guruplarını oluşturarak faaliyetlerine başladıklarını dile getirdi. Sakarya Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Op. Dr. İsmet Kartal, bilgilendirme ve sunum için başkan Çelebi’ye teşekkür etti.

Farkındalık çalışmaları

Çelebi, yıllık faaliyet programlarının Covid-19 pandemisi nedeni ile birebir uygulanamamasına rağmen yönetim kurulunun esnek ama bir o kadar da dinamik bir çalışma süreci gerçekleştirdiğini ifade ederek, “Covid-19 pandemisi için farkındalık çalışmalarımız da oldu. Sağlık çalışanlarımıza dezenfektan dağıtımı, yine sağlık çalışanları ve hastalara yönelik hazır içme suyu ihtiyacının karşılanması, logomuzu taşıyan maske dağıtımı, Covid-19 farkındalığı oluşturmak adına televizyon programları ve e ortamda yayınlanan spot sunular gibi çalışmalar yaptık. Ayrıca ciddi anlamda ekonomik olarak etkilenen günlük çalışanlara destek vermek için gayret gösterdik” şeklinde konuştu.

Yüzde 95 katılım

Pandemiye rağmen kurallara uyarak yönetim kurulunun aylık toplantılarını aksatmadan yüzde 95’i aşan bir katılımla düzenli olarak yaptığını da belirten Çelebi, bu konuda göstermiş oldukları fedakarlık için yönetim kurulu üyelerine de teşekkür ederek, “Yönetim kurulumuz bu görev süresince yıllık faaliyet programını da göz önünde bulundurarak insan kalabalığı oluşturmayan birçok çalışmaya imza attı. Ara kararlarla derneğimizin fiziki mekanları ile ilgili projeler geliştirildi ve gerçekleştirildi.  Yönetim kurulunun yanında geçmiş dönem başkanlarımızdan Ahmet Tufan Demircioğlu’nun haricinde Op. Dr. İsmet Kartal, İrfan Püsküllü, Talip Kuriş, Tayyip Kaba, Hüseyin Haldızoğlu, Zeki Çelebi, Ecevit Keleş, Lütfü Bayrak, İsmail Küçük, Mustafa Say, Bünyamin Müftüoğlu ve birçok saygıdeğer hemşehrimiz bu süreçteki çalışmalarımıza ciddi oranda maddi katkı sağlamışlardır. Hepsine ayrı ayrı bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

 

13 Eylül 2021 , Pazartesi Bu haber toplam 262 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU