Günün Tarihi:20 Eylül 2021

İlköğretim Haftası kutlandı


Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ‘İlköğretim Haftası’ kutlamaları kapsamında tören yapıldı.

Anıtına çelenk 

Kutlamalar kapsamında Demokrasi Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'nda çelenk sunma töreni yapıldı.  Törene İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, milli eğitim yöneticileri, ilçe müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Müdürü Savaşçı'nın, Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla tören sona erdi.

 

Ali Dilmen İlkokulu

Daha sonra kutlamalar kapsamında Erenler Ali Dilmen Lisesi’nde kutlama programı düzenlendi. “Bir yıl sonrasını düşünüyorsan buğday ek, on yıl sonrasını düşünüyorsan ağaç dik, yüz yıl sonrasını düşünüyorsan insan yetiştir” sloganı okul bahçesinde gerçekleşen kutlamaya Vali Çetin Oktay Kaldırım, Milli Eğitim müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, il protokolü mensupları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, öğrenci velileri ve davetliler katıldı. Törene yüz yüze eğitime başlayan minim öğrenciler ellerindeki Türk bayrakları ile renk kattılar.

 

Gösteriler yapıldı

ıTörende Ali Dilmen İlkokulu Müdürü Derya Karakavuz, İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Vali Çetin Oktay Kaldırım haftanın önemine değinen konuşma yaptılar. Daha sonra ise öğrenciler gösteriler sundular. Beşinci sınıf öğrencisi Türk bayrağını birinci sınıf öğrencisine devrederken her iki öğrencide bayrağı öptüler. Öğrenciler Berra Abdülseddar Yüce, Defne Karaman şiir okudu. Meltem Çilingir saz eşliğinde türkü seslendirdi. Törende Ali Dilmen İlk Öğretim okulu 3-A sınıfı Halk oyunları sergilerken. 2-B sınıfı öğrencileri okul şarkıları seslendirdi.

 

Ders zili çaldı

Tören sonunda protokol mensupları okul girişinde toplanarak Vali Kaldırım ve minik bir öğrencinin birlikte çaldığı ders ziline eşlik ettiler. Davetliler okul içinde düzenlenen resim sergisini gezdiler ve sınıflarında bulunan öğrencilere çeşitli hediyeler verdiler.

 

 

14 Eylül 2021 , Salı Bu haber toplam 262 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU