Ünlü berber eğitim için geldi15 Eylül 2021, Çarşamba

Uygulamalı eğitim

Sakaryalı usta berberler, kalfaları ve çırakları ünlü kuaför Kadir Alkan seminerinde bir araya gelerek mesleki bilgilerini pekiştirdiler. Serdivan Belediye Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen eğitim seminerinde Kadir Alkan meslektaşlarına anatomik saç kesimi, salon yönetimi, müşteri hizmetleri, sosyal medya eğitimi gibi konuları uygulamalı olarak anlattı.

 

Başkan müjde verdi

Üyelerini kapıda karşılayarak seminerin açılış konuşmasını yapan Oda Başkanı Haluk Hacıoğlu, “Biz her zaman esnafımızın yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Önümüzdeki yıl uluslararası seminer düzenleyerek mesleki gelişimimizi sürdüreceğiz. Artık Avrupa’ya açılma zamanı geldi, bunu değerlendireceğiz ve müjdemiz olacak. Sizlerin için ne yapsak azdır. Yeni projeler yapmaya ve mesleki yaşantınızı kolaylaştırmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Anatomik kesim

Mesleki faaliyetini İstanbul’da sürdüren ünlü kuaför Kadir Alkan üç saat süre içinde mesleği ve saç kesimleri hakkında bilgiler verdi. Alkan salon yönetimi olarak kurumsal yapı, salon dizaynı, eğitimli personel, mutlu personel, doğru muhasebe, ek gelir yönetim ve randevu sistemi hakkında genel bilgiler verdi, soruları cevaplandırdı. Alkan seminerinin son bölümünde ‘Kafa Anatomisi’ görüntüsü eşliğinde canlı manken üzerinde saç kesim ve tasarlamasını anlattı. İkramlarında yapıldığı eğitim seminerine il dışından yoğun katılım oldu.

 

Bu haber toplam 566 defa okundu.

Resim Galerisi