Günün Tarihi:18 Ekim 2021

Büyükşehir Hendek’te 3 mahalleyi asfaltladı


Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Hendek’te Yeniyayla, Göksu, Kurtuluş’ta 17 kilometre yola asfalt döktü ve Bakacak’ta da çalışmalarını sürdürüyor.

Her yer asfaltlanıyor

Büyükşehir Belediyesi “Sakarya’da asfaltsız yol kalmayacak” sloganıyla başlattığı asfalt seferberliğinde, 1 milyon tonun üzerine çıktı ve işlemleri aralıksız sürdürüyor. Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon (YOLBAK) Dairesi Başkanlığı’nın plana aldığı Hendek’teki mahalle yollarında önemli bir aşama kaydedildi. Yeniyayla, Göksu ve Kurtuluş Mahallelerinde asfalt serim işlemi bitti. Bu bölgelerde 17 kilometrelik yol ağına 16 bin ton asfalt döküldü. Çalışmaların son etabı olan Bakacak Mahallesi’nde de düzenlemeler yapıldı ve 7 kilometrelik alanın büyük bir bölümü asfaltlandı. Bu işlem de bittiğinde, kentin merkezi ve 16 ilçesinde bulunan birçok cadde, grup yolu ve bağlantı yolunda çalışmalar devam edecek.

Gayretle çalışıyoruz

Yol Bak’tan yapılan açıklamada, “Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak şehir genelinde başlattığımız asfalt seferberliğine hız kesmeden devam ediyoruz. Hendek’te asfalt ihtiyacı olan 3 mahallemizde işlemleri hızla tamamladık. Son olarak Bakacak’ta çalışmalara devam ediyoruz. Mahalleler arası ulaşımı sağlayan, bölge ulaşımının ana damarı olan yollarımızı baştan aşağı yenileyerek asfaltla buluşturduk. Kentin 16 ilçesine aynı gayretle hizmet götürmek için gündüz-gece çalışıyoruz” denildi. 

16 Eylül 2021 , Perşembe Bu haber toplam 271 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU