Karasu’da hortum korkuttu17 Eylül 2021, Cuma

Fırtınalı hava

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıların ardından önceki gün sabah saatlerinde çıkan fırtına sonrası Karasu sahili açıklarında akşam saat 18.00 sıralarında hortum oluştu. Kıyıya yakın bir bölgede oluşan hortum ilçe genelinde korku dolu anlar yaşattı. Sahil kesimine doğru yaklaşan hortum ilçenin birçok farklı noktasından da görüldü.

Korku dolu an

Bazı vatandaşlar korku dolu anların yaşandığı bölgeden kaçarak uzaklaşmak isterken bazıları ise cep telefonları ile o anları kayıt altına aldı. Deniz içerisinde büyüyen hortum, karaya ulaştığında etkisini yitirdi. Herhangi bir zararın yaşanmadığı korku dolu dakikalara şahit olan vatandaşlar ise o anları anlattı.

2 tane birden oluştu

Hortumun evlere ulaşabilme ihtimaline karşı korktuklarını aktaran Aysel Vural, “Zonguldak’tan gelirken gördüm ve hortum mu yoksa bulut mu ne olduğunu anlayamadım başta. Yaklaştıkça 2 tane hortumun oluştuğunu gördüm, biri büyük diğeri küçüktü. Küçüğü çabuk kayboldu. Sahile gelince burada arabadan indim millet hep fotoğraf çekiyordu, epey büyük bir hortumdu. Daha fazla büyür mü diye korktuk, evleri de alır götürür diye heyecanlandık” dedi.

İlk defa gördüm

Hortumun denizden, karaya doğru büyüyerek geldiğini endişeli şekilde izlediklerini ifade eden Aziz Çabuk ise, “İş yerimdeydim, oturuyordum ve yağmur yağmaya başladı. O esnada denize doğru baktığım zaman iki tane hortumun çıktığını gördüm. Daha öncesinde ufak hortumlar oluyordu şu ana kadar ama ilk defa böylesine büyük bir hortum gördüm. Denizden, karaya doğru gelmeye başladı ve yaklaştıkça daha da büyüdü” dedi.

Sahilde kayboldu

Hayretle hortumu izlediklerini belirten Çabuk, “Karaya ulaşıp bazı yerlere zarar verecek diye endişelendik, korktuk. Herkes telaş içerisindeydi. Olağanüstü, dehşet bir olaydı ve insanlar kaçıştı. 15-20 dakika sonra karaya doğru ulaştı hortum, karaya geldiğinde etkisini kaybetti tabi ama kumları havaya kaldırdı. Yola çıktığında da tamamen kayboldu gitti. Yıllardan beri buradayız ve ilk defa böyle bir olayla karşılaştık, ifade edilmez bir şey” dedi.

 

Bu haber toplam 332 defa okundu.

Resim Galerisi