Günün Tarihi:18 Ekim 2021

Kırantepe tertemiz oldu


Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Kent Konseyi Gençlik Meclisi ve daha birçok kurumun katılımıyla “Dünya Temizlik Günü” nedeniyle Serdivan Kırantepe mevkiinde doğaya bırakılan atık maddeler toplandı.

‘Atıksız Bir Dünya’ başlığı ile tüm dünyada Eylül ayında Temizlik Günü ilan edildi. Bu kapsamda Serdivan Kırantepe mevkiinde gerçekleştirilen etkinliğe Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Sakarya Barosu, Genç Kızılay, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü gibi kurumlar katıldı. Dünya Temizlik Günü nedeniyle Let's Do It! hareketinin öncülüğünde 180 ülkede ve Türkiye'de eşzamanlı olarak gerçekleştirilen etkinliğe duyarsız kalmayan vatandaşlar ve kurumlar, Sakarya’da bugünün ve yarının doğasının temiz kalabilmesi için çevreye atılan cam, plastik, kâğıt gibi atıkları titizlikle topladı. Gerçekleştirilen etkinliğin sonrasında toplanan atık maddeler ise Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne ait çöp taksiler ile düzenli depolama sahasına geri dönüştürülmek üzere taşındı. 

20 Eylül 2021 , Pazartesi Bu haber toplam 246 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU