Günün Tarihi:23 Ocak 2022

Onur'un yeni şarkısı çıkıyor


Türk ve uluslararası bir çok basın kuruluşunda çalışan Sapancalı gazeteci Didar Arslan'ın sanatçı oğlu Onur’un yeni şarkısı yarın çıkıyor.

Yarın dijital mecralarda

Son aylarda yıldızı parlayan bir sanatçı olarak dikkat çeken Onur'un Türkçe pop şarkısı “Beyinler Sakat” yarın ilk kez dijital mecralarda yayınlanacak. Dünyanın çeşitli ülkelerinde başarılı çalışmalarıyla adından söz ettiren Türk asili İngiliz sanatçı Onur, doğu ve batı kültürlerinin karşılaşmasından doğan çeşitliliği yeni single’nda harmanlayarak, Türk müziğindeki geleneksel vuruşları ve egzotik notaları bir araya getiriyor. Sanatçı, Beyinler Sakat single ile bir taraftan doğu ve batı etkileşiminden doğan karşıtlıklar içindeki uyuma dikkat çekiyor; öte yandan da bugünkü gençliğin yaşadığı aşka muzip bir dille yaklaşıyor.

Gençliğin aşkı

Onur’un içinde Latin esintileri de barındıran yeni Türkçe pop şarkısı “Bayinler Sakat”  Türkçe pop severleri yerinden hoplatacağa benziyor.  Pandemi döneminde Türkiye’ye ünlü pop sarkıcı Edis için İngilizce albüm yapmaya gelen Onur, Türkiye’de kaldığı dönemde Türk müziği, kültürü ve sosyal yaşamından esinlenerek Türkçe şarkılar yazdı. Kültür çatışmalarına dikkat çeken Onur, yeni şarkısında  aynı zamanda evrensel bir konu olan “Gençliğin aşka verdiği değeri” muzip bir dille anlatıyor.  Gençliğin düşünmeden hareket ettiğini  dile getiren sanatçı Onur, “Şarkımın adını Beyinler Sakat koydum, çünkü gençlik biraz öyle bir şey.  Aşka düşünmeden düşüyor, aşkı sorgulamadan yaşıyor” dedi.

Eğlenceli klip

 Beste ve düzenlemesi Onur’a ait olan şarkının klip yönetmenliğini Türkiye’de  ünlü isimlerle çalışmalarıyla bilinen Atilla Öztürk üstlendi. Gençlerin aşka yaklaşımına, muzip bir dille dikkat çeken sanatçı, dinleyicilerini eğlenceli bir kliple karşılamaya hazırlanıyor.

Onur kimdir?

Türk ve uluslararası bir çok  basın kuruluşunda çalışan Sapancalı gazeteci Didar Arslan'ın İngiltere’de doğup büyüyen oğlu ONUR, orada klasik batı müziği ve pop müzik alanında eğitimini tamamladıktan sonra 2018 yılından itibaren çıkardığı İngilizce şarkılarla Avrupa, Amerika ve Türkiye’de  adını duyurdu.  İlk piyasaya çıkardığı ‘Beamin’ şarkısı EDM müziğinin öncüsü Martin Garrix’in dikkatini çekti.  Daha sonra çıkardığı  Beautiful Time EP’si ile Ingiltere’deki plak şirketlerini kapısına getirdi. Duygu yüklü İngilizce şarkılarına eklediği kırık vuruşlara falsetto sesiyle yaptığı çıkışları da ekleyince Londra gecelerini kendi hayalleri  ve gerçeklerinden oluşan masalımsı bir havaya dönüştürdü ve  dinleyicilerini hayran bıraktı. İngiltere ve Amerika’da verdiği konserler yok sattı.

Fader, EARMİLK, Combini, Reprezent, Hoxton Radyosu da dahil olmak üzere birçok radyo ve müzik bloglarında ve dergilerinde sıkça kendinden söz ettirdi.Fransa’da  ‘Sound of Brit’ adlı blog KİM BU ONUR başlığıyla Onur'un özgün  müziğine yer verdi. Şarkılarındaki falsetto çıkışları ve güçlü gırtlak yapısı nedeniyle Avrupa’da Onur için Prince’in varisi, ünlü siyahi şarkıcı Aretha Franklin’in erkek versiyonu gibi yorumlar yapıldı.

Müzik otoritelerinin gelecek yüzyılın pop müziğine yön verecekler listesine aldığı ONUR Kendi yazıp bestelediği şarkılarında değişik ses tonlarını ön plana çıkarıyor.  Yeni dalga olarak tanımladığı Türkçe şarkılarında Türk müziğinde var olan vuruşları batı sesleriyle harmanladı kendine özgü yarattığı tarzıyla isminden söz ettirmeyi surdurecek. Onur  Türk müzik piyasasina Temmuz’da SONY’den cikardigi Parami Ver ile girmisti.

Onur’un yeni şarkısı Beyinler Sakat , Icarus Records Ltd etiketiyle 24 Eylul”de tüm dijital platformlarda yayında!

 

23 Eylül 2021 , Perşembe Bu haber toplam 232 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU