Günün Tarihi:18 Ekim 2021

Kadınlar iklim projeleriyle yarışacak


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile TURKCELL iş birliğinde yürütülen Geleceği Yazan Kadınlar Projesi, kadınların daha iyi bir dünya için teknolojik çözümler üretmesi amacıyla “İklim Fikir Maratonu” ile devam ediyor.

Çözüm fikirleri

İklim Fikir Maratonu yarışmasında, iklim değişikliği ana başlığı altında Enerjinin Verimli ve Yenilenebilir Kullanımı, Atık Yönetimi, Karbon Ayak İzi Yönetimi ve Sürdürülebilir Tarım temalarında geliştirecekleri teknolojik çözüm fikirleriyle kadınlar, daha iyi bir dünya için geleceği yazacak.

 

Son başvuru

Günümüze kadar ayrı konularda 3 kez düzenlenen ve bu sene de dördüncü dönemi gerçekleştirilecek olan yarışmanın planlanmış takvimine göre son başvuru tarihi 30 Eylül, projelerin ön değerlendirme sonuçları 4 Ekim, yarı final sonuçları 15 Kasım ve büyük final tarihi de 22 Kasım olarak belirlendi.

 

Verilecek ödüller

Yarışmada birinciye 50 bin, ikinciye 30 bin ve üçüncüye de 20 bin Türk Lirası para ödüllerinin yanı sıra TOBB ETÜ GARAJ Kuluçka Merkezi’nde 6 ay boyunca ücretsiz ofis ve altyapı hizmetleri, ücretsiz eğitim ve yatay-dikey mentorluk desteği, uygun projeler için KOSGEB ve TÜBİTAK hibe programlarına yönlendirmeler ve yatırım desteği sağlayabilecek melek yatırımcı, yatırım firmaları veya yeni girişimlere yatırım konusunda çalışan paydaşlarla buluşmalar gibi projelerin hayata geçirilmesine, fikirlerin bir işe dönüştürülmesini birçok destek de sunulacak.

 

Gurur yaşatmıştı

Yarışmanın 2019 yılında gerçekleşen üçüncü döneminde SATSO Kadın Girişimciler Kurulu koordinatörlüğünde Sakaryalı Kadın Girişimcilerden yarışma için 15 proje hazırlanmış, 5 proje il finaline sunulmuş ve bu projelerden 2 tanesi de Türkiye finalinde değerlendirilerek Digi-Tar projesiyle Büşra Göral yarışma üçüncüsü olarak tamamlayarak Sakarya’ya gurur yaşatmıştı.

 

Üçüncü dönem

Sakarya İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Zehra Dirim, yarışma temasının günümüzde dünya geleceği için en önemli konu olan iklim değişikliği projelerine yönelik olmasının çok daha önemli olduğunu vurgu yaparak üçüncü dönemde Sakaryalı kadın girişimcilerin yarışmada etkin olduklarını hatırlattı.

 

 

30 Eylül 2021 , Perşembe Bu haber toplam 339 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU