Günün Tarihi:18 Ekim 2021

‘Tüm desteğimizi Sakarya’ya vereceğiz’


Yerel Yönetimler Buluşması için partilileriyle buluşan Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Sakarya’mız çok şanslı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce ve ilçe belediye başkanlarımız ellerinden ne geliyorlarsa yapıyorlar. İnşallah bizler de elimizde bulunan desteği Sakarya’ya vereceğiz” dedi.

Ziyaret etti

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, Yerel Yönetimler Buluşması için Sakarya’ya geldi. Özhaseki, buluşma öncesinde AK Parti Sakarya İl Başkanlığını ziyaret etti. İl binasında gerçekleştirilen toplantıya Özhaseki’nin yanı sıra AK Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu, AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları ve partililer katıldı. 

 

Dünya rekoru

Toplantıda açıklamalarda bulunan Özhaseki, 1994 yılının yerel yönetimler ve belediyecilikte bir dönüm noktası olduğunun altını çizdi. Belediyecilik anlayışında AK Parti’nin bir rakibinin bulunmadığını, kendileri ile yarıştıklarını da ifade eden Özhaseki, 20 yıldır birinci parti olarak dünya rekoru kırdıklarını da söyledi. 1994 yılı öncesinde milletin beklediği hizmetin asla düşünülmediğini belirten Özhaseki, “Yerel yönetimlerde de, belediyecilikte de 1994 yılı adeta bir dönüm noktasıdır” dedi.

 

Sular akmazdı

Özhaseki, “ Neden böyle söylüyorum; 94 öncesinde genellikle sol belediyelerin hakim olduğu bütün belediyelerde ideolojik tavırlı, takıntılı bir belediyecilik anlayışı vardı. Milletin beklediği hizmet asla düşünülmezdi. İstanbul’da koskocaman çöp dağları oluşur ve bu kimsenin umurunda olmazdı. Bunlar patlar 40 kişi ölür ve haberler 1-2 gün sonra unutulurdu. Öğrenciliğim İstanbul’da geçti, zemberekli saatimizi gece 3’e kurup azcık akan zayıf suları kabımızda biriktirip akşama kadar idare ettiğimiz günler çok olmuştur, sular akmazdı” dedi.

 

Hedefe yürüyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın işaret ettiği gönül belediyeciliğini inşa etmeye çalıştıklarını söyleyen Mehmet Özhaseki, “Mademki bir toplumda yaşıyoruz herkese hizmet edeceğiz diyerek yola çıktık ve vatandaşımız da bizim sözümüze itimat etti, birçok yerde belediye başkanlıklarını bize teslim ettiler. İşbaşına geldik, hizmet ettik, sözümüzde durduk. Vatandaş adeta milat öncesi ve sonrası gibi bir devrim ile karşılaştı. Son dönemde de Cumhurbaşkanımızın işaret ettiği gönül belediyeciliğini inşa etmeye çalışıyoruz. İş yapıyoruz, halkın gönlünü alarak, onların duasını alarak, onlarla birlikte ve asla ayrılmadan, onlarla birlikte bir hedefe yürüyoruz” diye konuştu.

 

Birinci parti

AK Parti olarak genel ve yerelde 20 yıldır birinci parti olduklarını ve bunun dünya rekoru olduğunu ifade eden Özhaseki, “Belediyecilikte rakibimiz yok çok şükür. Biz kendi kendimizle yarışıyoruz. Biz sözümüzde durduğumuz içindir ki; AK Parti olarak gerek genelde, gerekse yerelde 20 yıldır birinci partiyiz, bu bir dünya rekorudur. Biz sözümüzde durmaya ve hizmet etmeye de devam edeceğiz. Her yaptığımız hareket, hizmete ve vatandaşın rahat etmesine yönelik işlerdir. Keşke bir rakibimiz olsa da bizim ile belediyecilikte yarışsa ama ne yazık ki yok. Rakip her zaman karşı tarafı zorlar, rekabetin böyle bir kuralı vardır, ama bizim yok” şeklinde konuştu.

 

Algı operasyonu

Cumhuriyet Halk Partisi’nin belediyeciliğini eleştiren Özhaseki, “İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Mersin’de dikkat ediyoruz ilk bir sene, bir buçuk sene Cumhuriyet Halk Partisi belediyeciliğine neredeyse bir cümle bile söylemedik. İzleyelim dedik, vakit, fırsat verelim çalışsınlar. Güzel işler yaparlarsa bizde kalkarız alkışlarız ayakta. Ama yapmıyorlarsa söylemekte bizim hakkımız. Ve aradan zaman geçti neredeyse 3 seneye yaklaşıyoruz, seçimlere de az bir süre kaldı gördüğümüz şu; taş üstüne daha taş koymadılar. Temel atmama projeleri ve açılışlar yapıyorlar. Allah var haklarını yemeyelim, arada bir iki heykel yapıyorlar o da gündem oluyor zaten eğer takip ediyorsanız görüyorsunuzdur. Ama algı operasyonunu iyi yapıyorlar” ifadelerini kullandı.

 

İşçinin ekmeği

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki, seçim öncesinde verilen vaatlerin aksine İstanbul’da 14 bin kişinin işten atılması ile alakalı, “ Seçim öncesinde çalışan hiçbir işçinin ekmeği ile oynamayacağız, üreticinin, oradaki çalışanın, işçi kardeşlerimizin asla endişesi olmasın kimseyi işten etmeyeceğiz, aşından etmeyeceğiz ve saygı duyacağız diyorlardı. İstanbul’da 13-14 bin kişiyi işten attılar. Üstelikte genel başkanları ve bazıları çıktılar dediler ki; söylerken bile biraz utanıyorum ama söylemek zorundayım: ‘Bir işçiyi, işinden eden namussuz ve şerefsizdir’ dediler. Peki 14 bin işçiyi atarken nasıl düşünüyorsunuz acaba, ne düşünüyorsunuz kendi hakkınızda” dedi.

 

Hediye verdi

Konuşma sonrasında AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, Özhaseki’ye hediye takdim etti. Özhaseki, AK Parti Sakarya İl Başkanlığı ziyaretinin ardından Ramada Otel’de basına kapalı olarak gerçekleştirilen Yerel Yönetimler Buluşması’na katıldı.

 

29 aylık çalışma

Burada düzenlenen toplantıya Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki’nin yanı sıra Başkan Ekrem Yüce, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, İlçe Belediye Başkanları, AK Parti İlçe Başkanları, Büyükşehir Bürokratları ve çok sayıda partili katıldı. Başkan Yüce’nin 29 aylık sunumu ile başlayan toplantı sonrası hizmetlerinden dolayı teşekkürlerini sunan Özhaseki, Sakarya’nın AK Parti için ne kadar önemli bir kale olduğunu vurgulayarak yapılan her çalışmanın destekçisi olacaklarını vurguladı.

 

Sakarya’ya hizmet

Başkan Ekrem Yüce, “Milletimiz, Sakarya’mız ve Sakaryalılar için hizmet etmek adına yola çıkmış kardeşlerimle birlikte olmak benim azmimi ve şevkimi artırıyor. Hep söylediğim gibi biz bu milletin ve bu şehrin hizmetkârlarıyız. Biz bu şehri yarınların güçlü Türkiye’sine hazırlıyoruz. 16 ilçemizde belediye başkanlarımız, il teşkilatımız ve ilçe teşkilatlarımızla birlikte gündüz gece demeden milletimizin bize gösterdiği teveccühe layık olduğumuzu son 20 yılda olduğu gibi yine göstermeye devam ediyoruz” dedi.

 

700 kilometrelik asfalt

Asfaltlama çalışmaları ile ilgili bilgileri paylaşan Başkan Yüce, “Hep birlikte el ele verdik ve şehrimizi dünyaya tanıtmaya, Sakarya’nın çehresini değiştirmeye muvaffak olduk. “Sakarya’da Asfaltlanmamış Yol Bırakmayacağız” sloganıyla yola çıktık ve geçtiğimiz 29 aylık süreçte şehrimizin cadde ve sokaklarında 1 Milyon tondan fazla asfaltlama çalışması yaptık. Böylece 300 Milyon Liraya yaklaşan yatırımla 700 kilometreyi aşan yol yapmış olduk. Bugüne kadar çalıştığımız bölgelerde bütün sokaklarımızı ve caddelerimizi adeta sil baştan yeniledik” dedi.

 

 

Bisiklet Şehri Sakarya

Sporun her alanında sporu ve sporcuları desteklediklerine değinen Yüce, “Sakarya’da her türlü sporun yapılabilmesi için gereken teknik altyapıyı sağlamaya çalışıyoruz. Şehrimizin coğrafi ve kültürel yapısına uygun olan bisiklet sporunun yaygınlaştırılması çalışmalarına yaptığımız milyonlarca liralık yatırımlar ve uluslararası organizasyonlar sayesinde bisiklet sporu için sadece Sakarya olarak değil tüm Türkiye’yi kapsayan bir başarıya ulaştık. Uluslararası Bisiklet Federasyonu tarafından verilen ve dünyada sadece çok az sayıda bölge ve şehrin sahip olduğu ‘Bisiklet Şehri’ unvanını almaya resmen hak kazandık.  İnşallah 21 Ekim itibariyle başlayacak bir organizasyonla sahip olduğumuz bu unvanı dünyaya duyuracak ve bunu nasıl hak ettiğimizi göstereceğiz” dedi.

 

SGK Kavşağı açılacak

Şehrin ulaşım ağını genişleten ve hızlandıran projelere başladıklarını dile getiren Yüce, “Şehrimizin ulaşım ve trafik sorununu çözecek 35 milyon lira değerindeki Sakarya SGK Köprülü Kavşak çalışmalarımız aralıksız sürüyor. İnşallah en kısa sürede tamamlayacağız. Sakarya’mıza yakışan ve daha pratik çözümler sunan alternatif bir otoban girişi yapıyoruz. Böylece şehir içinden şehirlerarası güzergâha hızlı bağlantı, OSB’ler arası bağlantı, tehlike anında kullanılabilecek alternatif bir yola sahip olacağız. Projeyi birlikte yürüttüğümüz Karayolları Genel Müdürlüğüne ve Sn. Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu’na şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 

Sakarya’da tarım

Şehrin tarım potansiyelini arttıran çalışmaları hayata geçirdiklerini açıklayan Yüce, “Tarımsal üretimde yeni bir model olarak ortaya koyduğumuz Tarımda Sözleşmeli Üretim Modeli başarılı bir şekilde devam ediyor. Sakarya’nın potansiyeline en uygun ürünün belirliyor; çiftçilerimizi eğitiyor; gerekli teknik ekipmanı sağlıyor; araştırma merkezleri ve üniversiteler eliyle üretimi en iyi şekilde değerlendiriyor ve son olarak pazar ihtiyacını karşılıyoruz. Sakarya Botanik Vadisi her geçen gün bir cennet vadisi olmaya devam ediyor. İçerisindeki 2 milyona yakın bitki, bisiklet yolları, yürüyüş yolları ve sosyal tesislerle şehrimizin yeni gözdesi oluyor. Burada üretilen tıbbi ve aromatik bitkiler ecza ve kozmetik sektöründe kullanılıyor” dedi.

 

Geleceğin güçlü şehri

Başkan Ekrem Yüce ayrıca tarımda sürekliliği ve doğru üretimi sağlanacağı AR-GE Uygulamalı Tarım ve Çiftçi Eğitim Merkezi projesi, süs bitkileri alanındaki çalışmaları, kenevir üretimi, arıcılık çalışmaları, sosyal hizmet projeleri, geri dönüşüm ve kadın istihdamına yönelik projelerin yer aldığı toplam 20 proje ve hizmeti sunumunda detaylı olarak tanıttı. Sunumu sonrası Başkan Yüce, “Sakarya için hayata geçirdiğimiz ve burada sayamadığımız pek çok projeyi sizler yakından biliyor ve takip ediyorsunuz. İnşallah sizlerle birlikte el ele vererek Sakarya’yı geleceğin güçlü Türkiye’sine taşıyacağız” diye konuştu.

 

Vefa borcumuz var

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, “Sakarya’mız bizim güzide illerimizden birisidir. Her zaman Sakarya’ya vefa borcumuz var. Buraya ve halkımıza hizmet noktasında elimizden geleni yapmak boynumuzun borcu. İstişare yapmaya geldik. Belediye başkanlıkları şehrin emin olma vasfıdır. Şehrin geleceği doğrultusunda hizmet vermek için çalışmalar yapacağız. Bu işler görgü ve istişare meselesi. Bizim de yerel yönetimlerde yaptığımız en iyi şey bu. Bizler de bugün durum değerlendirmek adına önemli adımlar atacağız” dedi.

 

Sakarya çok şanslı

Özhaseki, “Bizler sosyal belediyecilik alanında çok büyük adımlar attık. Vatandaşlarımızın seslerine kulak verdik. Şu an halkımızla beraber asla ayrılmadan bir hedefe doğru yürüyoruz. Belediyecilik alanında 20 yıldır en üst mertebede bulunuyoruz. Hem genelde hem de yerelde AK Partimiz birinci sırada yer alıyor. Her yaptığımız hareket hizmete yönelik ve vatandaşlarımızın rahat etmesine yöneliktir. Belediyecilikte ilk önce hizmet ve iyi niyet olmalıdır. Elde olanı dürüstçe kullanmak çok önemli. Sakarya’mız çok şanslı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce ve ilçe belediye başkanlarımız ellerinden ne geliyorlarsa yapıyorlar. İnşallah bizler de elimizde bulunan desteği Sakarya’ya vereceğiz. Toplantımız hayırlara vesile olsun” dedi. Toplantı sonrasında Başkan Yüce, Özhasekiye Sakarya’da üretilen yöresel ürünlerin bulunduğu sepetler hediye etti. 

4 Ekim 2021 , Pazartesi Bu haber toplam 247 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU