Günün Tarihi:18 Ekim 2021

Ücretsiz evde sağlık hizmeti


Geyve’de yaşamı kısıtlayıcı, yatalak durumdaki hastalar için ücretsiz ‘Evde Palyatif Bakım Hizmeti’ verilmeye başlandı.

126 numaralı telefonla

 Geyve Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘Evde Palyatif Bakım Hizmeti’ projesi ile yaşayan ve yaşamı kısıtlayıcı hastalıkları olan kişileri ve hasta yakınlarının bakımını üstlenen kişilerin omuzlarındaki yük hafifletildi.  Evde Palyatif Bakım Hizmeti ekibinden Özgür Uysal, “Bu uygulama kapsamında hemşehrilerimizin, halkla ilişkiler bölümü dahili 126 numaralı telefonu tuşlayarak bizlere ulaşmalarını önemle rica ediyoruz. Çekinmesinler bizleri arasınlar. Biz gelelim evlerine, pansumanlarını ve bakımlarını, ağız bakımı, yüz bakımlarını, banyolarını yaptıralım, el ve ayak tırnak kesimine kadar yapalım. Uygulama esnasında ihtiyaç halinde hasta alt bezinin değişimine kadar olan uygulamaları yapıyoruz” dedi.

Çekinmeden arasınlar

Hasta ve yakınlarının müsaade ettikleri kısma kadar uygulama yaptıklarını söyleyen Uysal, “Vatandaşlar hiç çekinmesinler, bizleri arasınlar bizde gelelim. Onların müsaade ettiği kısma kadar uygulamaları yapıyoruz. Telefonlar yavaş yavaş gelmeye başladı açıkçası. Hastalarımız biriktikçe bu günlük bakımla başlayarak iki günde bir, üç günde bir olabilir, haftada bir bakımlara kadar. Yaşlı hastalarımız var, bu hastalarımızın vücut banyosu haftada bir şeklinde olabilir. Hastalarımızın tüm bakımlarını haftada bir şeklinde yapmayı planlıyoruz. Bir günde kaç kişiye yetişip hizmet götürebilirsek bizim için o kadar daha iyidir. ‘Bizim mahallemiz uzak, çok uzak yerdeyiz, gelmezler’ demesinler, geliriz” ifadelerini kullandı.

Çok memnunlar

Beyin kanaması sonucu babasının felç geçirdiğini belirten İlhami Mengene, “Uygulamadan memnun kaldık. Çok güzel bir paylaşım. Geyve Belediyesi ve Murat Başkanımızdan Allah razı olsun böyle bir hasta bakım hizmeti sunduğu için. Babam beyin kanaması sonucu felç geçirdi. 8 senedir yatakta, o zamandan beri bakımını biz yapıyoruz. Buna sebep olanlardan Allah razı olsun” ifadelerini kullandı.

 

6 Ekim 2021 , Çarşamba Bu haber toplam 259 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU