Günün Tarihi:18 Ekim 2021

Akyazılı Semra’nın davasında son nokta


Kelebekler Vadisi’ndeki şüpheli ölümün seyrini bu rapor değiştirecek Muğla’nın Fethiye ilçesine tatil için gelen ve Kelebekler Vadisi'nde fotoğraf çektirirken kayalıklardan düşerek şüpheli şekilde hayatını kaybeden Akyazılı 7 aylık hamile Semra Aysal davasında, sanık avukatı tarafından sigorta poliçesinde yer alan imzaların birbirinden farklı olduğu öne sürüldü.

Sigorta ve tatil

İstanbul’un Pendik ilçesinde birlikte yaşadıkları eşi Hakan Aysal ile tatil için Haziran 2018’de Muğla’nın Fethiye İlçesine giden ve 7 aylık hamile olan Akyazılı Semra Aysal, 18 Haziran 2018’de fotoğraf çekilirken kayalıklardan düşerek hayatını kaybetmişti. Olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında Hakan Aysal’ın bir süre önce karısına 400 bin TL değerinde ferdi kaza sigortası yaptırdığı ve üzerine 119 bin TL’lik kredi çektiği öğrenildi.

 

Eş gözaltında

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan Hakan Aysal’ın hamile karısını kayalıklardan iterek ölümüne yol açtığı iddiası Muğla Fethiye Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. 7 aylık hamile kadının ölümüyle ilgili eşi Hakan Aysal’ın ‘Kasten adam öldürme’ suçuyla yargılandığı davanın 6 Nisan 2021 tarihindeki duruşmasında, sanık avukatı tarafından sigorta poliçesi yazısı ile müvekkilinin yazısının dosyada yer aldığını, yazıların birbirinden farklı olduğunun gözle görülebildiğini söyledi.

 

Beraat talebi

Yine aynı duruşmada sanık avukatı, tutuklu sanık Hakan Aysal’ın eşini kayalıklardan ittiğine dair bir bulgu olmadığını ifade ederek müvekkilinin tahliyesini ve beraatını talep etti. Mahkeme heyeti ise sigorta poliçesinde yer alan imzaların kim tarafından atıldığının öğrenilmesi için yazıların ve imzaların kriminal raporunun alınmasına, sanığın tutukluk halinin devamına karar vermişti.
 

En büyük delil
7 aylık hamile olan Semra Aysal’ın şüpheli ölümüyle ilgili açılan davada mahkeme heyetinin vermiş olduğu karar sonrasında ailenin avukatı Mehmet Kerem Özgen açıklamalarda bulundu. Özgen, Aysal’ın ölümü sonrasında hazırlanan iddianamenin hazırlanmasına konu olan poliçenin en büyük delil olduğunu belirtti.

 

İmza uyuşmuyor

4’üncü ayda sanık avukatının sanığın poliçedeki yazılarının ve imzalarının uyuşmadığı iddiasını mahkemeye sunduğunu belirten Özgen, Ağustos ayında görülen celsede ise, Semra Aysal’ın imzalarını duruşmaya sunduklarını ve mahkemeye sunulan imzalarla poliçedeki imzaların gözle görülür bir farklılık olduğunu dile getirdi. Poliçedeki imzaların Semra Aysal’a ait olmadığını aktaran Özgen, bu durumun kriminal inceleme sonrasında kesinleşeceğini söyledi.
 

İnceleme olmalı

Semra Aysal’ın ailesinin avukatı Mehmet Kerem Özgen, “Bu dosyada, iddianamenin hazırlanmasına konu olan en büyük delil zaten bir poliçe. Sanık kaza sonrasında, Semra Aysal’ın ölümü sonrasında tazminat miktarı olan parayı kendisinin alabileceğini düşündüğü bir poliçe hazırlatmış. Poliçe kapsamında da 4’üncü aydaki duruşmada, poliçedeki imzalar ile sanığın imzalarının ve yazının uyuşmadığı yönünde bir iddia ortaya atıldı. Bu tabii ki kriminal bir inceleme yapılmadan, sabit olabilecek bir husus değil” dedi.

 

Farklılık söz konusu

Özgen, “Aynı şekilde bir önceki celsede yani 8’inci aydaki duruşmada da biz mahkemeye, müteveffaya ait imzaları sunduk. Bu poliçedeki imzalar ile bizim mahkemeye sunmuş olduğumuz imza örnekleri arasında gözle görülür bir şekilde farklılık söz konusu. Her ne kadar sanık vekili böyle bir iddiada bulunmuşsa da bu kriminal bir incelemeye tabi” dedi.

 

Banka çalışanı

Poliçe hazırlanırken altında imzası olan banka çalışanına verdiği adreslerde ulaşılamadığının da altını çizen Özgen, “Burada da şöyle bir parantez açayım; dosya kapsamında dinlenilmeye çalışılan, adres araştırması yapılan ancak vermiş olduğu 5-6 adresten de ulaşılamayan bir tanık mevcut. Bu tanık banka çalışanı, bu poliçenin altında imzası olan bir çalışan. Bu kişi tarafından da imzalar veya yazılar düzenlenmiş, atılmış olabilir” diye konuştu.
 

Kriminal rapor
Dosyada eksik olarak kriminal raporun kaldığını aktaran Özgen, “Şuanda dosya kapsamında incelenmesi gereken bir tek aslında kriminal rapor kaldı. Rapor geldikten sonra muhtemelen savcılık mütalaasını açıklayacaktır. Mütalaa sonrasında da mahkeme nihai bir karar verecektir. Biz adalete güveniyoruz, bize göre her şey ortada. Poliçenin düzenlenmesi, sanığın ölümden sonraki davranışları hepsi bunun planlayarak, tasarlayarak olduğunu ortaya koymaktadır. Ama yargı bir karar vermeden bizim de bir şey söylememiz mümkün değil, adalete güveniyor ve kararı bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Adalete güveniyoruz

Öldürülen Semra Aysal’ın  Akyazı ilçesinde yaşayan ağabeyi Naim Yolcu, “14 Ekim’de tekrar mahkemeye gideceğiz, Perşembe gününe denk geliyor. Bu 5’inci mahkemesi olacak. Biz en başından beri adalete güveniyoruz ve bütün davaları takip ediyoruz, gitmeye de devam edeceğiz. Kız kardeşimin faiz olayında olmadığını en başından beri belirtiyoruz. Zaten kendi beyanı var sanığın, poliçe düzenlenirken bankada olmadığı ve imzayı dışarıda attığı yönünde. Kriminal sonuçtan sonra ortaya çıkacak gerçek inşallah. En başından beri savunduğumuz, kardeşim bir cinayete kurban gitti. Tabi son sözü adalet söyleyecek, adaletimize güveniyoruz” dedi.

 

7 Ekim 2021 , Perşembe Bu haber toplam 246 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU