Günün Tarihi:18 Ekim 2021

Öğretmen buluşmaları başladı


Sakarya İl Millî Eğitim Müdürlüğü’nün 2021-2022 eğitim-öğretim yılı sosyal ve kültürel projelerinden "Öğretmen Buluşmaları" başladı.

Keyifli sohbet

"Öğretmenin Emeği, Sohbetin Demi" isimli ilk programa ilimiz genelinde görev yapan aday öğretmenler katıldı. Eğitim-öğretim faaliyetlerinin en temel unsurunun öğretmenler olduğunu her fırsatta dile getiren İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Öğretmen Destek Merkezinde bir araya geldiği meslektaşlarıyla keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

 

Genç meslektaşlar

Öğretmenlik mesleğine yeni adım atan aday öğretmenlerin kendilerini tanıtmalarıyla başlayan sohbet programında Savaşçı, genç meslektaşlarına "Mesleğinize olan sevgi ve heyecanınızı hiçbir zaman kaybetmeyin." tavsiyesinde bulundu.

 

Spor ve sanat

Okullarda sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere büyük önem verdiğini ifade eden Savaşçı, her çocuğa mutlaka bir spor ve sanat dalıyla uğraşmasının hayata bir adım önde başlamasında büyük etken olduğunu belirtti. Öğretmenliğin bir hayat biçimi olduğunu dile getiren genç eğitimciler, severek yaptıkları mesleklerinin ilk yılında Müdür Savaşçı'nın kendileriyle aile sıcaklığı ortamında bir araya gelmesinden büyük mutluluk duyduklarını ifade ettiler. Savaşçı, keyifli geçen sohbetin sonunda tüm öğretmenlere kitap hediye etti. "Öğretmenin Emeği, Sohbetin Demi" programı farklı branşlarda öğretmenlerin katılımıyla eğitim-öğretim yılı boyunca devam edecek. 

9 Ekim 2021 , Cumartesi Bu haber toplam 257 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU