Günün Tarihi:18 Ekim 2021

‘Fındıkta sorun büyük’


Ülke ve şehir gündemine dair açıklamalarda bulunan DEVA Partisi İl Başkanı Mehmet Erdoğan, fındık üreticilerinin sorunları olduğunu belirterek, “ Tüccar fiyatı 23-24 liraya indirdi. Maliyetler çok yüksek ve üretici için sorun büyük” dedi.

Devletin mahremi

Erdoğan parti merkezindeki açıklamasında, “Demokrasinin tam manasıyla işlemediği ve ekonominin iyi yönetilmediği ve kötü yönetim neticesinde halk yoksulluk ile mücadele ediyor. Bu durumun çözümü bu kötü yönetimden kurtulmaktır. Benim anlattıklarımı vatandaş zaten yaşıyor, biliyor. Hükümetin ömrünü tamamladığı zaten vatandaşlar tarafından belirlenmiştir” dedi.

 

Karar verilecek

Parlementer sistemi ortak bir metin haline getirmek istediklerini dile getiren Erdoğan, “6 siyasi partinin temsilcileri bir araya gelerek biz parlementer sistemi ortak bir metin haline getirmek istiyoruz. Eğer gerçekleşirse genel başkanlar bu durumu açıklayacak. Biz hiçbir ittifakta değiliz. Buna seçim sürecinde karar vereceğiz” şeklinde konuştu.

 

Aşı çağrısı

Yerel gündemle alakalı açıklamalarda da bulunan Başkan Erdoğan, “Marmara bölgesinde en fazla vakanın görüldüğü il ve aşılamada da geride kaldı. Vatandaşlardan ricamız aşılarını olsunlar. Devletimiz böyle bir imkan vermiş sağ olsunlar. Pandemi süreci daha bitmedi. Bütün vatandaşlar bunun bedelini ödedi. Biz de bu süreci üzerimize düşen görevlerini yerine getirmeliyiz” dedi. SGK kavşağının önemli bir nokta olduğunu da belirten Erdoğan, bir an önce bitirilmesi gerektiğini hatırlattı.

 

Fındık fiyatları

Fındık ile ilgili vatandaşların sıkıntı yaşadığını da dile getiren Erdoğan, “ Fındık ile alakalı şikayetler hat safhaya ulaştı. TMO fındık fiyatını 26 buçuk lira olarak açıkladı. Tüccarlar ise 23-24 arasında bir fiyat belirledi. Gübre ve ilaç fiyatları yüzde yüz zamlanırken fındık ise geriye gitti. Ayrıca TMO çeşitli bahaneler söyleyerek fındık almıyor, vatandaşı tüccara yönlendirmiş oluyor” dedi.

 

Çiftçi mağdur

Başkan Erdoğan’ın konuşması ardından ilçe başkanları da kürsüye çıkarak ilçedeki sorunlar hakkında konuştu. Pamukova ilçe Başkanı İrfan Metin; “Pamukova tarım toprağından oluşuyor. Üzün hasadı başlandı. Fakat çiftçiler karşılığını alamıyor. Girdi maliyetleri yüzde 300 arttı. Ayva da aynı şekilde. Ayva dalında kaldı ve alıcı bulamıyoruz. Geçen sene 9 lira olan ayvanın şu anda 2 liraya alan yok. Çiftçi son derece mağdur. Bölgemiz ciddi manada bir çıkmaz içerisinde” şeklinde konuştu.

 

İstifa etmedi

Kaynarca İlçe Başkanı Ünal Özturhan ise  “İlçemizde hayvancılık yapılıyor ama yem fiyatları ile ilgili ciddi sıkıntılar var. İnsanların ekim dönemi başlamasına rağmen ciddi bir düşünce içerisinde. OSB’nin kaynarcaya etkisi olacak ama götürüsü de olacak. Makine ihtisas olanının yetersiz olduğu ve yakında bulunan bir yerleşim yerinin de o alana katılması görüşülüyordu. Bu konuyu özellikle de basından gizlemeyi planladıklarını öğrendik” dedi. İlçe başkanlarının konuşmasının ardından İl Başkanı Mehmet Erdoğan Serdivan Teşkilatı ile ilgili açıklamalarda bulundu. İstifanın söz konusu olmadığını ve Sinan Karabaş’ın işlerinin yoğunluğu sebebi ile görevi devredeceğini belirtti. 

9 Ekim 2021 , Cumartesi Bu haber toplam 255 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU