Günün Tarihi:18 Ekim 2021

Karasu’da suç oranı yerine cezalar arttı!


Karasu Kaymakamlığı başkanlığındaki toplantıda ilçedeki bir yıllık asayiş olayları istatistikleriyle masaya yatırıldı. İlçe Emniyet Müdürü Halil Akyol, suç olaylarında ciddi bir artış olmadığına fakat kesilen cezalarda artış olduğuna dikkat çekti.

İstatistik

İlçe Emniyet Müdürü Halil Akyol, Karasu Kaymakamlığı başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, 2020 yılı ile 2021 yılı arasındaki suç ve olayları istatistik verileriyle paylaştı.

 

Pandemi

Akyol, iki yıl arasındaki asayiş tablosunu, “2020 yılında olay sayısı bin 425 olurken, 2021 yılında olay sayısı bin 448 olarak görüldü. İki yılda olay sayısı stabil kalmış denebilir. Bir önceki yılın dinamiklerine bakıldığında, durağan bir pandemi dönemi ve nüfusu az bir Karasu görüyoruz. 2021’de ise pandemiden çıkıldığını ve yaz nüfusuyla birlikte nüfusumuzda ciddi bir artış oldu. Bu kriterler göz önüne alındığında suç oranında ciddi bir artış olmaması umut verici bir tablo” dedi.

Uyuşturucu durumu

Üzerinde en fazla durdukları konunun uyuşturucu ile mücadeleolduğunu vurgulayan Akyol, “Bir önceki yıl uyuşturucuyla mücadele kapsamında 32 işlem yapıldı. Bu yıl ise bu sayı 110’a ulaştı. Bu da mücadelede ciddi adımlar atıldığını gösteriyor. Toplumda oluşan güven sayesinde de bize bilgi paylaşımı ve destekleyici dönüşler de oluyor. Karasu’da topyekûn bir mücadelenin olduğunu görebiliyoruz” şeklinde konuştu.

 

Trafik sıkıntı

Ülke genelinde olduğu gibi ilçede trafik açısından olumsuz bir tablo olduğunu belirten Müdür Akyol, “Yaralamalı trafik kazası sayısı bir yılda 92’den 147’ye yükseldi. Yaz nüfusunun hareketli geçmesinin de etkisi oldu. Kural ihlali yapan bin 515 kişiye 494 bin lira cezai işlem uygulanmıştı. Bu yıl ise 3 bin 500 kişiye toplam bir milyon 130 bin lira civarı cezai işlem uygulandı. Hatta ceza kesmek yerine, uyarıda bulunmayı tercih ettik” dedi.

 

Bir günde iki kaza

Akyol ayrıca “Yayalar kırmızı çizgimiz” projesi ile ilgili de, “Bir günde iki ölümlü kaza yaşadık ve bu kazaların ikisi de yaya kazalarıydı. Kayıpların önüne geçmek için güvenlik görevlileri olarak üzerimize düşeni yapacağız. Vatandaşımızın da desteği şart” sözlerine yer verdi.

 

12 Ekim 2021 , Salı Bu haber toplam 226 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU