Günün Tarihi:18 Ekim 2021

Başkan Altuğ’dan davet


Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Visa işbirliği ile yapılan, Türkiye’de dijital dönüşüm çalışmalarının temelini oluşturacak olan Akıllı KOBİ Platformu’na Sakaryalı firmaları katılması için davet etti.

11.5 milyon istihdam

Akıllı KOBİ Platformu’nun KOBİ’lerin ihtiyaçları doğrultusunda tasarlandığını, dijital altyapı kullanmak isteyen ve iş geliştirmeye katkı sunacağına inandıkları çalışmanın Türk iş dünyasını geleceğe hazırlayan önemli bir proje olduğunu ifade eden Başkan Altuğ, “ “KOBİ’lerimiz hem ülkemizde, hem ilimizde, ekonomimizin bel kemiği, istihdamın ve büyümenin itici gücü, ekonomik ve sosyal kalkınmanın temel taşı olarak faaliyet gösteriyorlar. KOBİ’ler ülkedeki tüm işletmelerin %99,8’ini oluşturuyor, 11,5 milyon istihdam sağlıyor. Diğer taraftan, pandemi süreci ile birlikte daha artan dijitalleşme ihtiyacı en çok KOBİ’leri etkiliyor. Dijital dönüşümünü gerçekleştirememiş olan KOBİ’lerimiz ise, üretim ve gelişim anlamında da sıkıntılar yaşıyor.”

Zorunluluk oldu

KOBİ’ler için dijitalleşmenin bir ihtiyaçtan öte, bir zorunluluk haline geldiğini ifade eden Başkan Altuğ, “TOBB öncülüğünde başlatılan Akıllı KOBİ platformu ile  mikro, küçük ve orta ölçekli işletmelere yönelik tüm sektörler için dijitalleşme olanağı sunuluyor. Akıllı KOBİ’ye kayıtlı teknoloji tedarikçilerini biz de üyelerimizle ile buluşturmayı hedefliyoruz. Platform, dijital dönüşüm konusunda KOBİ’lerin karar alma ve üretim süreçlerini de hızlandıracaktır. Ayrıca ve en önemlisi Akıllı KOBİ Platformu, TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da belirttiği üzere ‘KOBİ'lerin dijital dönüşüm üssü olmayı hedefliyor.’ KOBİ’lerimizin gelişimi ve dönüşümü açısından Akıllı KOBİ Sistemi büyük önem taşıyor.”

İhtiyaçların keşfi

Altuğ, “Akıllı KOBİ, ülkemizde dijital dönüşüm yolunda geniş bir ekosistemi KOBİ’lerle bu kapsamda buluşturan ilk platform olma özelliğine sahip. akillikobi.org.tr adresinden ulaşılabilen platform, içerdiği ürün, hizmet, bilgi ve eğitimlerle KOBİ’lere özel bir dijital dönüşüm üssü olarak hizmet verecek. Akıllı KOBİ Platformunu ziyaret eden KOBİ’ler ihtiyaçlarını kategoriler ya da sektörler bazında keşfedebilecek, bu ürün ve hizmetleri sunan tedarikçilerle buluşabilecek. Ayrıca KOBİ’ler kendilerini dijitalleşme konusunda test edebilecek, seviyelerini görebilecek, isterse eğitim alabilecek.”

Firmalara davet

Sakaryalı KOBİ’lere seslenen Altuğ, “Böylelikle KOBİ’ler A’dan Z’ye dijitalleşme konusundaki tüm ihtiyacını Akıllı KOBİ platformunda karşılamış olacak. Akıllı KOBİ platformundaki faydalı içerik ve videoların yer alacağı ‘Bilgi Bankası’ sekmesinin Türkiye’nin en kapsamlı dijital dönüşüm bilgi merkezi olması hedefleniyor. KOBİ’ler ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetlere, tedarikçilerin sitelerine yönlendirilerek uygun ödeme koşullarıyla ulaşabiliyor. Sakaryalı KOBİ'lerimizi, Akıllı KOBİ Platformu'na, teknoloji tedarikçilerinin ürün ve hizmetlerini incelemeye davet ediyorum” dedi

Eğitimin içeriği

Platform içeriğinde ayrıca, Visa desteği ile, ‘KOBİ Akademisi’ sekmesine ‘İşimi Yönetebiliyorum’ KOBİ eğitimleri de dahil edildi. Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyeleri ve alanında uzmanların yer aldığı 7 başlık ve 47 modülden oluşan eğitim videoları KOBİ’lerin finansal disiplin ve dijitalleşme becerilerini güçlendirmek amacıyla tasarlandı. KOBİ’lerin kapasitelerini güçlendirecek bu eğitimlerin yanı sıra platformun ‘Visa Dünyası ve Ödemeler’ bölümünde ise KOBİ’lerin ödemelerle ilgili ihtiyaç duyacağı tüm bilgiler, kartla ödeme ve kart kabulü olmak üzere iki başlıkta anlatılıyor

13 Ekim 2021 , Çarşamba Bu haber toplam 259 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU