Günün Tarihi:18 Ekim 2021

‘Girişimci kadınlar kazanmak için çalışacağız’


Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) bünyesinde faaliyetlerini yürüten TOBB Sakarya İl Kadın Girişimciler Kurulu, TOBB Düzce Kadın Girişimciler Kurulu’nun ev sahipliğinde düzenlenen Doğu Marmara Bölge Toplantısı’na katıldı.

Kadınlar buluştu

Doğu Marmara Bölge İlleri Kadın Girişimciler Kurulları arasındaki etkileşimin artması ve kadın kooperatiflerine yönelik başlatılacak olan faaliyetlerin değerlendirilmesi amacıyla gerçekleştirilen toplantıya Sakarya KGK’nın yanı sıra TOBB Girişimcilik Müdürü Batuhan Demir, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Gösterişli, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Doğu Marmara Kadın Girişimciler Kurulları Temsilcisi Sevgi Saygın, Bolu, Bilecik, Kocaeli, Yalova, Bursa Kadın Girişimciler Kurulu Başkanları ile Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri iştirak etti.

Kadın girişimci

Toplantının ardından değerlendirmede bulunan Sakarya KGK İcra Komitesi Başkanı Zehra Dirim, “Son zamanların en önemli çalışmalarından olan Kadın Kooperatiflerinin yaygınlaştırılmasına yönelik verimli bir organizasyon gerçekleştirildi. Bundan önceki toplantı da Sakarya’da, kurulumuzun ev sahipliğinde gerçekleşmişti.  2021 yılı Sakarya’da Kadın Kooperatiflerinin kurulması, faaliyet göstermesi açısından verimli bir yıl oldu. Odamız öncülüğünde kurulumuz, Sakarya Ticaret İl Müdürlüğü ve MARKA işbirliğinde kooperatiflerin kurulması, faaliyete başlamaları için finansal destek ve ürünlerini tanıtmaları için çeşitli fuarlara katılmaları sağlandı. Ekonomiye yeni kadın girişimciler kazandırmak için çalışmaya devam edeceğiz.”

Gezdiler

Gün boyu süren programın ilk gezisi, Konuralp Müzesi ziyaretiyle başlarken daha sonrasında Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Düzce Belediyesi Batı Karadeniz’in tek antik tiyatrosu olan Konuralp Prusias ad Hypium Antik Kenti’nde devam etti. Kazı çalışmalarını yerinde inceleyen Doğu Marmara Kadın Girişimciler Kurulu heyeti, Meme Kanserine dikkat çekmek için pembe balon uçurdu. Son olarak Fenerbahçe Topuk Yaylası Tesisleri’ni gezdiler.

 

13 Ekim 2021 , Çarşamba Bu haber toplam 208 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU