Günün Tarihi:25 Haziran 2022

‘Tarihi binayı müzeye dönüştürüyoruz’


Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, TYB Sakarya’nın yeni seçilen yönetimi ile bir araya gelerek, “Adapazarı Orhan Camii’nin hemen bitişiğindeki tarihi binayı şehir müzesine dönüştürüyoruz. Başta müze ismi konusunda olmak üzere, bu anlamlı çabanın şehrimizi kuşatması ve zenginleştirilmesi yönünde önerilerinizi bekliyoruz” dedi.

Kültür sanat

Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Sakarya Şube Başkanı-Yazar Fahri Tuna ve yönetim kurulu, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu’yu makamında ziyaret etti. Şube Başkanı Fahri Tuna, şubenin kuruluşu, gelişimi ve yeni dönemde yapacakları 54 etkinlik hususunda bilgi verdi.  Başkan Işıksu ise, “Adapazarı’nı ileriye götürecek olan kültür sanat ve edebiyattır. Bunu iyi biliyoruz. Bu nedenle her ay yirminin üzerinden kültür sanat etkinliği düzenliyoruz. Diğer yandan şehrimizin yetiştirdiği değerli yazarlarımıza sahip çıkmaya çalışıyoruz. TYB Sakarya olarak sizin, yeni dönem faaliyet planınızı duymaktan çok mutlu oldum. Bir kısım faaliyetlerinizi birlikte yapabilir, bu şehre birlikte hizmet verebiliriz. Bazı etkinliklerinizi yardımcım Fatih Çelikel ile birlikte planlayabilirsiniz” dedi.

İşbirliği yapılacak

Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Çelikel’in de hazır bulunduğu ziyarette Sakaryalı yazarlardan her ay birinin hikâye kitabını incelediği ‘Adalı Hikâyeciler ve Hikâyeleri’ ile kitabı yeni çıkan Sakaryalı şair ve yazarlara Adapazarı’ndaki okullarda söyleşi ve imza günlerinin ortaklaşa düzenlenmesi konusunda görüş birliğine varıldı.

 

16 Ekim 2021 , Cumartesi Bu haber toplam 254 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU