Günün Tarihi:5 Aralık 2021

‘Sakarya’da üretimi arttırmalıyız’


Sakarya Genç Girişimciler ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Bekdemir ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Adapazarı Kaymakamı Oktay Kaya ve Serdivan Kaymakamı Ai Candan’ı ziyaret etti.

Ara eleman

İlk olarak Adapazarı Kaymakamı Oktay Kaya’yı yönetimiyle birlikte ziyaret eden Sakarya Giad Zafer Bekdemir, “Sakarya’mız sanayinin ve ticaretin hızlıca büyüdüğü bir şehir, ticaretin bu denli gelişmesi ile birlikte sektörlerin ana sıkıntısı personel bulmada yaşanılan zorluklardır. Sektör fark etmeksizin kime sorarsak soralım, ara eleman ve nitelikli personel sıkıntısı çektiğini söyleyecektir. Bizler iş insanları olarak aynı dertten mustaribiz, tek temennimiz kısa sürede ülkemizde ve şehrimizde yaşanan personel sıkıntısının giderecek faaliyetlerin artmasıdır” dedi.

 

İşbirliği parçası

Sakarya Giad’ın sürdürdüğü proje ve faaliyetleri takdir eden Kaymakam Kaya, “Sakarya sizlerin de dile getirdiği gibi ticaretin ve ekonominin çizgilerini belirleyen bir şehir. Bizler de görevimiz boyunca ekonomik ve kültürel hacmi destekleyecek iş birliklerinin parçası olacağımızı temin ederiz” dedi.

 

Mont kampanyası

Sakarya Giad’ın geleneksel hale getirdiği ‘Bir Mont Bir Bot Kampanya’ ile bir kez daha ihtiyaç sahibi ailelerle bir araya gelecekleri belirten Başkan Bekdemir, “Derneğimiz her ne kadar ticari tabanlı bir dernek olsa da bizler üyelerimizle birlikte sürekli istişare ve iletişim halindeyiz. Özellikle sosyal projeler yöneterek ihtiyaç sahibi ailelerimizin çocuklarına ulaşıyor, bu sayede şehrimizdeki birlik ve beraberliğine destek vermeye çalışıyoruz” dedi.

 

Üretim artmalı

Başkan Bekdemir ve yönetimi daha sonra Serdivan Kaymakamı Ali Candan’ı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Başkan Bekdemir, “Dövizde görülen dalgalanmalarla birlikte ülkemiz üretim anlamında ve işçilikte dünyadaki en ucuz alanlardan biri haline geldi. Bizler iş insanları olarak bu durumu değerlendirmeli ve üretimimizi artırarak ihracata yönelik çalışmalarda bulunarak ülkemize döviz girdisi sağlamalıyız” dedi.  

 

Birlik ve beraberlik

Ziyaret için teşekkür eden Kaymakamı Ali Candan ise, “Sivil Toplum Kuruluşları topluma yararlı görevler üstlendiklerinde şehirdeki sosyal ve ekonomik değerlerin artıyor. Hepimiz devletimizin ve milletimizin yararı için çalışıyoruz, temennim bu yararı artıracak faaliyetleri bir arada ve iş birliği içerisinde birlik beraberlik çerçevesinde yürütmek” dedi.

 

20 Ekim 2021 , Çarşamba Bu haber toplam 551 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU