Günün Tarihi:22 Mayıs 2022

‘Yeni anayasaya doğru yürüyoruz’


Memur-Sen Sakarya İl Temsilciliği’nde düzenlenen söyleşiye katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, yeni anayasa çalışmaları ve 2023 hedeflerini anlattı.

Söyleşi yapıldı

Memur-Sen’e bağlı sendikaların şube yönetim kurulu üyelerinin davet edildiği söyleşinin açılış konuşmasını yapan  Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen “Daha önceki söyleşilerde; AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek,  SAÜ Rektörü Prof. Fatih Savaşan, Memur-Sen Genel Başkan Vekili ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tombul, Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktar  ile teşkilatımızı bir araya getirmiştik” dedi.

İdeallerimiz var

Yeni anayasa çalışmalarına değinen Milletvekili Yavuz, “Biz davamızın derdindeyiz makam derdinde değiliz. Önemli ideallerimiz var, hepimizin ortak idealleri var. Bu ideallerimizden birisi de anayasa değişikliğidir. Bu anayasanın mutlaka değişmesi gerekir. Darbe ürünü bir anayasamız var. Bu anayasa devleti değil, milleti zapturapt altına alıyor. Halbuki anayasalar, devleti zapturapt altına alır. Aslında milletin devleti olur ama bu anayasaya göre devletin milleti var, bunu da gözetmemiz gerekir. Onun için mutlaka yeni anayasa idealine doğru yürümemiz gerekir. Bu anayasanın bir ruhu var ve bu ruhunu birileri çok iyi anlıyor ama biz anlamıyoruz. Bizim, milletimizin anlayacağı hale dönüşsün diye mutlaka değişmesi gerekir, yeni milli anayasayı söz konusu etmemiz gerekir” dedi.

2023 hedefleri

Yavuz ayrıca hükümetin 2023 hedeflerinden, dış politikadan ve ekonomik süreçten de bahsederek söyleşi sonunda soruları cevapladı. Söyleşi sonunda bir süre daha konuklarla sohbet eden Yavuz, son derece sıcak ve samimi geçen program için tüm katılımcılara teşekkür etti.   Murat Mengen, söyleşi sonunda Ali İhsan Yavuz’a ‘Mehmet Akif İnan Külliyatı’ takdim ederken Yavuz’da katılımcılara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kaleme aldığı ‘Adil Bir Dünya Mümkün’ kitabını hediye etti.

 

28 Ekim 2021 , Perşembe Bu haber toplam 268 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU