Günün Tarihi:30 Haziran 2022

Akyazı meclisi toplandı


Akyazı Belediye Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda 3 gündem maddesini görüşülüp karara bağladı.

Asil ve yedek üye

Belediye Meclis salonunda yapılan toplantıya Bilal Soykan başkanlık yaptı. Toplantıya mazeret beyan eden Yılmaz Taşdelen katılmadı. Gündemin 1. maddesinde yer alan ve geçen ay yapılan meclis toplantısında Şehircilik Müdürlüğünden İmar Komisyonuna havale edilen Vakıf Mahallesi 1/1000 ölçekli uygulama tadilat teklifine ilişkin hazırlanan İmar Komisyonu raporu komisyondan geldiği şekli ile oya sunuldu ve oybirliğiyle kabul edildi.  Gündemin 2. maddesinde yer alan İpekyolu Belediyeleri Turizm ve Kalkınma Birliğine üye olunması, birlik tüzüğünün 37. Maddesine göre Birliğin doğal üyesi olan Belediye Başkanının yanı sıra yapılan seçimde Emrullah Kut asil, Özgür Özmen’de yedek üye olarak oybirliğiyle seçildi.

Tazminat sözleşmesi

Gündemin 3. Maddesinde ise İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün yazısına istinaden 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında kamu görevlilerinin yerel yönetim hizmet kollarına yönelik mali ve sosyal haklara ilişkin 2022 ve 2023 yıllarını kapsayan kamu görevlileri hakem kurulunun 28.08.2019 tarih ve 2019/1 No.lu kararı gereğince yetkili Memur Sendikası ile Belediye arasında sosyal denge tazminat sözleşmesi yapmak üzere belediye başkanına yetki verilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

MHP grubu bilgilendirilmeli

Toplantıda gündem dışı ilk konuşmayı MHP grubu adına yapan Ergün Öztürk, belediyenin sürdürmekte olduğu çalışmalardan grup olarak yeteri kadar bilgi sahibi olmadıklarını söyledi ve çalışmalar hakkında başkanın MHP grubunu bilgilendirmesini istedi.

 Mahallelere yaptıkları ziyaretlerde bazı mahallelerin yaylalardan yararlanamadıkları ve yayla yollarının bakımsız olması nedeniyle asfalt dökülmesi talepleri aldıklarını söyleyen Öztürk, bu talebi Başkan Soykan’a iletti. Öztürk, D-100 karayolunun Akyazı sapağından Vakıf Mahallesine kadar duble yol ve ışıklandırma, asbest boruların tamamının değiştirilmesini ve Karacasu kenarından gidiş ve geliş yol yapılması talebinde bulundu.

Eksiklikleri gideriyoruz

AK Partili Meclis Üyesi Özgür Özmen ise,  belediyenin gerek şehir merkez inde ve gerekse mahallelerde yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler vererek, “Sürekli iyiye giden bir çalışma tempomuz var. Allah’ın izniyle görev süremiz dolana kadar tüm eksiklerimizi giderip Akyazı’mızı daha yaşanabilir bir İlçe konumuna getireceğiz” dedi.  Belediye Başkanı Bilal Soykan’da “İlçe girişlerinde yapılması gereken çalışmalar tamamen Büyükşehrimizi ilgilendiren bir konu. Çalışmalarımızı her toplantıda ifade ediyoruz. Tekrarlamak istemiyorum ama iyi çalıştığımızı söyleyebilirim. Hizmetlerimize bir sıraya koyduk ve yapmaya devam ediyoruz. 2022 yılını tamamen merkeze tahsis edip tüm eksikleri gidermek için canla başla çalışacağız” şeklinde cevap verdi.

Benim anlattığım gibi

Başkan Soykan, “Son günlerde bazı basın yayın organlarında benim çok sayıda belediye çalışanını işten attığım, attığım çalışanları mahkeme kararına rağmen işe almadığım yazılıp çiziliyor. Ben göreve geldikten sonra 90 çalışan işten ayrıldı. Bunların arasında emekliye ayrılanlar, kendi rızaları ile ayrılanlar ve başka kurumlara gidenler de var. Mahkeme kararı ile geri gelmek isteyenleri de tazminatlarını ödeyerek işe almadım. Yine biz göreve geldikten sonra Makine Mühendisi, Elektrik Mühendisi, Mimar, Veteriner, greyder operatörü, kamyon şoförü başta olmak üzere ihtiyaç duyduğumuz yerlere nitelikli elemanlar aldık. Biz göreve geldiğimizde belediyemizde 358 çalışan vardı. Bu gün aldıklarımızda dahil olmak üzere belediyede çalışan sayımız 298’dir. Eskiye göre çalışanda 60 kişi azalmışız. Olay yazıldığı çizildiği gibi değil, olay benim anlattığım gibidir” dedi.

 

4 Kasım 2021 , Perşembe Bu haber toplam 249 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU