Günün Tarihi:5 Aralık 2021

Meme kanseri bilgilendirmesi


Akyazı Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu ile İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği “Meme Kanseri Farkındalık Etkinliği” Akyazı Öğretmenevi’nde yapıldı.

Etkinlikte Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Azize Alaylı, Öğretim Üyesi Dr. Fatma Cevahir ve İlçe Sağlık Müdürü Sevda Gürsel yaptıkları konuşmalarda meme kanseri ile ilgili geniş bilgiler verdi.  Etkinlik boyunca hastalıkla ilgili olarak toplumun bilinçlendirilmesi gerektiği hususu üzerinde duruldu.  Yılda bir kez tarama yaptırılmasının kadınlarda sıklıkla görülen meme kanseri ile mücadelede olumlu sonuçlar verdiğini söyleyen ekip,  kadınlara çağrıda bulundu.   Etkinliğe katılanlara İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından tarama yapıldı ve pembe kurdele takıldı. 

5 Kasım 2021 , Cuma Bu haber toplam 411 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU