Alan Var mı? yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız :
Kimden : Kime :
Mesajınız :

Alan Var mı?22 Ocak 2022, Cumartesi

Karasu Belediyesi yaklaşık bir buçuk yıl önce başlattığı kampanyada, çöp taksi adı altında eski köyle yeni adı ile dış mahallelere çöp sepeti adı altında amiyane tabirle çöp bidonu satmaya başladı. Başlatılan kampanyaya, yada vatandaşın ağzı ile modaya en son Kızılcık Mahallesi Muhtarı eski Muhtarlar Derneği Başkanı İsmail Hakkı Topaloğlu’da katıldı.

Ben bu sütunlarda kim, neden, niçin yapıyor sorgulaması yapmayacağım. Ancak ey muhtarlar; Karasu merkezde ÇTV vergisi ne ise, dış mahallelerde aynı rakam olarak. Seçildiğiniz mahallede neden sizleri muhtarlığa teveccüh eden insanları çok ekstra olan bu yükle karşı karşıya getirmektesiniz. Sizin önceliğiniz, mahallenizde yaşayan vatandaşlarınızın menfaatlerini korumak değil mi? Bu sadece nacizane benim sorum ama siz tam aksine İlçe belediyesinin vermiş olduğu karar ile vatandaşa ÇTV dahil olmak üzere birde üstüne çöp sepeti satmaya kalkıyorsunuz. 

Bana göre sizlere, özellikle dış mahalle muhtarlarına yakıştırmadığım gibi, sayın Topaloğlu sana da yakıştırmadım. Keşke sosyal medyadan paylaşmasaydın o resimleri. Hem mahallene, hem de kendine ne yaptığının farkında bile değilsin. Sana son sözüm, bu İlçemizde 34 dış mahalle var. Eski adı ile belde ve köyler şimdi bu muhtar arkadaşlarımız bu ekonomik şartlarda vatandaşlarda çöp sepeti parası mı isteyecek ve sizlerde buna çanak tutacaksınız. Yazık,  hem de çok yazık.

Vatandaşın zaten beli bükülmüş ekonomik olarak birde bunun üstüne hem çöp sepeti, hem de ödeyemediği emlak vergisi gelecek. Ödenmediği zaman faizi ile ödemek zorunda kalacaksınız. Sayın muhtarlarım mecbur değilsiniz, bu çöp sepetlerini almaya. Hani ben sepet diyorum ama siz zaten anladınız dediğimi çöp bidonu.

Kısaca sözü uzatmaya gerek yok. Şimdi Darıçayırı muhtarı bana gelse evinin önüne çöp bidonu alacaksın, ilçe belediyesinden dese asla ve asla almam. Çünkü böyle bir hakları yok. Bana çöp sepeti satmayı kimse diretemez. Karasu İlçemizin dış mahallelerinde yaşayan vatandaşlarımız unutmadan söylemekte fayda görüyorum. Bundan yaklaşık iki yıl önce Yassıgeçit mahalle muhtarı ve İlçe Muhtarlar Dernek Başkanı Türker Tetik ile Ortaköy Mahalle Muhtarı İsmet Turan, her iki mahalleye özel çöp bidonları almıştılar. Sebebi de yine o zamanlar İlçe belediyesinin mahallelerine çöp konteynırı vermemesiydi. Bu konuda en şanslı mahalle Limandere mahallesidir. Çünkü, o mahallenin hemşerisi  var. Hem de İstanbul Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin. Her türlü ihtiyaçlarını muhtarın ricası ile çözülmekte.

Şen ve esen kalın