Günün Tarihi:5 Aralık 2021

Aşı inadı sürüyor


Bakanlığın verilerine göre Marmara Bölgesi’nde son sıradayız Sağlık Bakanlığı’nın Covid-19 Bilgilendirme Platformu üzerinden açıklamış olduğu verilere göre; Sakarya, Marmara Bölgesi’nde en az iki doz aşı olmuş, 18 yaş ve üstü nüfus oranında son sırada yer alıyor.

Son sırada

Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı 6 Kasım verilerine göre; Marmara Bölgesi’nde en az iki doz aşı olmuş, 18 yaş ve üstü nüfus tablosunda Sakarya’nın son sırada yer alması dikkat çekti. İki  doz aşılamada  zirveyi yüzde 82,70 oranıyla Kırklareli alırken, Sakarya ise yüzde 70,4 ile son sırada bulunuyor.

Aşı duyarsızlığı

İlimizde yapılan çağrılara, girişimlere ve  aşılama kampanyalarına rağmen vatandaşlar iki ve üçüncü doz hatırlatma aşılarına duyarsız kalıyor. İkinci doz aşılamada sarı kategoride yer alan ilimizde aşı duyarsızlığının sürmesi halinde mavi hedefine ulaşılması zor gözüküyor.

Hasta sayısı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın dün akşam sosyal medya hesabı üzerinden açıklamış olduğu verilere göre, Sakarya’da 23 - 29 Ekim tarihleri arasında, yüz bin nüfusa oranla tespit edilen haftalık vaka sayısı 368,48 ulaştı. Ayrıca bir önceki hafta 604 olan günlük vaka sayısı ise 548’e düştü.

 

8 Kasım 2021 , Pazartesi Bu haber toplam 462 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU