Günün Tarihi:5 Aralık 2021

SAÜ’de ödül günü


Sakarya Üniversitesi Akademik Yükselme ve Bilim İnsanı Ödülleri Töreni, Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapıldı. Törende Bilim Ödülleri’nin verilmesinin yanı sıra çok sayıda Akademik yükselme alan eğitim personeli de tebrik edildi.

Yoğun katılım

Törene AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem Yüce, Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektörü Fatih Savaşan, Sakarya Bölge Adliye Başkanı Nuri Koçer, Serdivan Kaymakamı Ali Candan, Erenler Belediyesi Başkanı Fevzi Kılıç, Kocaali Belediyesi Başkanı Ahmet Acar’ın yanı sıra fakülte dekanları ve çok sayıda eğitim personeli katıldı.

Eğitimcilere teşekkür

Programda ilk olarak söz alan SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, 88 yaşında hayatını kaybeden şair ve yazar Sezai Karakoç’u anarak başladığı konuşmasında “Biliyoruz ki akademisyenlik her şeyden önce bir sevdadır. Bilimsel makale başta olmak üzere alanında yayınlar yapan, araştırma projelerinde ter döken, ebeveyn şefkati ile öğrencisini hayata hazırlama gayreti ile fedakârlıklar yapan ve SAÜ markasını ileriye taşıma çabasına kesintisiz destek veren hocalarımıza teşekkür ederim” dedi. SAÜ’de eğitim alanında yapılan çalışmaları da katılımcılara aktaran Rektör Savaşan, “Ödül alan ve ortalamanın üzerinde olan hocalarımıza teşekkür ediyoruz. SAÜ’nün marka haline gelmesinde katkısı olan herkese çok teşekkür ederim” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Başkandan tebrik

SAÜ Rektörü Prof. Dr. Savaşan’ın ardından çevrimiçi olarak programa katılan YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, “Üniversitelerimizde bilimsel çalışma, akademik üretkenlik ve gayretin, üniversiteleri tarafından takdir edilmesi, teslim edilmesi fevkalade önemli. Bu yükseköğretim kurumlarımız ve yükseköğretim hayatımız açısından çok kıymetli teşebbüsler. Bu öylesine bir teşebbüs için pekâlâ kurumumuzu ve katkı sağlayanları tebrik ediyorum. İlim değer gördüğü yeri ziyaret edermiş. Öyle anlaşılıyor ki Sakarya Üniversitemiz de bilimi, bilimsel çalışmaları takdir etmek suretiyle bilimi üniversitesine davet ediyor ve konuk ediyor. Bu açıdan Sakarya Üniversitemizde bugün gerçekleştirilen bu etkinliğin diğer üniversitelerimize de örnek olmasını diliyor ve temenni ediyorum. Bilim ödüllerine layık görülen sayın meslektaşlarımı tebrik ediyorum, çalışmalarının başarılı olmasını ve artarak devam etmesini diliyorum” dedi.

Şiirle Karakoç’u andı

Söz verilen Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem Yüce, “Evimiz dediğimiz bu dünyada yaşamayı sürdürebilir ve burada hayatı deruhte edebilmemiz için tanımak kendimizi çevremizi tanımak ve bilmek gerekmektedir. Bilgi, yaratılan ilk insandan bugüne kadar bizleri ayakta tutan en önemli unsurdur. Bilmeye ve bilgiye duyduğumuz bu ihtiyacı akademik seviyedeki çalışmalarla karşılamak ve güvenilir yöntemlerle elde edilen sonuçları insanoğluyla paylaşmak için gayret gösteren siz değerli hocalarımıza saygılarımı arz ediyorum” ifadelerini kullandı. Konuşmasına hayatını kaybeden şair ve yazar Sezai Karakoç’u anarak devam eden Başkan Yüce, Sezai Karakoç’a ait Mona Roza isimli şiirini okuyarak konuşmasını tamamladı.

Ödülleri verildi

Konuşmaların tamamlanmasının ardından ilk olarak Bilim İnsanı Ödülleri dalında çeşitli alanlarda ödül kazanan eğitimcilere ödülleri programa katılan siyasiler ve fakülte dekanları tarafından takdim edildi. Sonrasında ise akademik yükselmeye hak kazanan eğitimciler tebrik edilerek program sonlandırıldı. 

18 Kasım 2021 , Perşembe Bu haber toplam 320 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU