Günün Tarihi:22 Mayıs 2022

UCİM çocukların sesi olmaya devam etti


5 çocuğu istismar eden akrabanın davası sürdü UCİM’in takip ettiği Sapanca İlçesi’nde 5 çocuğun akraba tarafından istismara uğradıkları iddiasıyla açılan davanın üçüncü duruşması Sakarya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Takip ettiler

Çocukların sağlıklı yetişmesini sağlamak, çocukları her tür duygusal, fiziksel ve cinsel istismar ile her türlü ihmalden korumak, bu olayların yaşanmasının önüne geçmek amacıyla, Saadet Özkan öncülüğünde kurulan Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği (UCİM) üyeleri, Sapanca’da 5 çocuğa istismarda bulunduğu gerekçesiyle yargılanan akrabanın duruşmasını takip ettiler.

Tanık dinlendi

Duruşmanın ardından UCİM’den yapılan açıklamada, “Sapanca 5 çocuğumuzun yakın bir akrabaları tarafından istismara uğradığı davada mağdur çocuk vekilinin yetkilendirmesi ile UCİM olarak bugün üçüncü duruşmaya katıldık. Duruşmada sanık ve ailesinin tehdit ve baskısı ile önceki duruşmalarda tanıklık yapamayan tanığın bu celsede mahkeme huzurunda dinlenme imkanı oldu”

Tutuksuz yargılama

“Tanık çocuğundan dinlediği istismarın varlığını anlatarak, tanıklık yaptı. Davada tutuklu yargılama talebi hakim tarafından reddedildi ve sanığın tutuksuz yargılanmasına devam edileceğine karar verilmesi ile birlikte duruşma 21.01.2022 (14:40) tarihinde karar duruşması olacak şekilde ertelendi” denildi.

 

20 Kasım 2021 , Cumartesi Bu haber toplam 239 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU