Günün Tarihi:5 Aralık 2021

'Sakarya dimdik ayakta!’


AK Parti MKYK Üyesi ve Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Elazığ Belediyesi eski Başkanı Mücahit Yanılmaz teşkilat içi eğitim sonrasında yaptığı değerlendirmesinde, “Şunu gördüm ki Sakarya teşkilatlarımız dimdik ayakta. Son derste dahi canlı ve dinamiktiler. Gözleri ışıl ışıldı. Bu açıdan il başkanımızı tebrik ediyorum” dedi.

Değerlendirme

Gün boyu il ve ilçe yöneticileri ile belediye meclis üyelerine yönelik verilenr eğitime katılan Yanılmaz, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, İl Başkan Yardımcısı Yerel Yönetimler Başkanı Enver Tok, yöneticiler Erkut Aşoğlu ve Enes Aksoy’un katılımı ile birlikte medya mensuplarıyla biraraya gelerek verilen eğitim çalışmalarını değerlendirdi.

Teşkilat Akademisi

AK Parti Sakarya İl Teşkilatı’nda siyasal iletişim ve yeni medya alanı başta olmak üzere 12 farklı başlıkta 10 ders olarak verilen eğitimlerin yerel yönetimler bölümünü anlatan Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mücahit Yanılmaz, “Sakarya’da bize çok güzel ev sahipliği yapan, yakın ilgi ve alakası esirgemeyen il başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Sakarya her zaman sıcak kanlı ev sahipliğini çok iyi şekilde yapan illerimizden bir tanesi. Teşkilat Akademisi eğitimleri vesilesiyle illerimize gidiyoruz. Bugüne kadar 40 ilde teşkilat akademisi eğitimimizi yaptık. Bunların on dokuzuna fiilen ben gittim. Hakkari dahil olmak üzere Van, Ağrı, Iğdır, Kars, Muş, Bingöl, Tunceli, Elazığ, Malatya gibi illere gidip, yine Orta Anadolu’da Kırşehir, Nevşehir, Çorum, Çankırı, Kırıkkale illerinde teşkilat akademisi eğitimlerimizi yaptık” dedi.

Daha aktif olunması

Pandemi sürecinde yüz yüze eğitimlere ara verildiğini vurgulayan Yanılmaz, “Uzaktan eğitimlerle video konferanslarla bu çalışmaları yürütmeye çalıştık. Ancak inşallah pandemi sürecini tamamen atlatırız. Şimdi teşkilatlarımızda öncelikle bire bir görüşmelerle bire bir eğitimlerle her zaman aktif ve dinamik olan AK Parti teşkilatlarını yeniden daha aktif ve daha dinamik hala getirmek için iki günlük her ilde eğitim programları düzenlendi. Bu eğitim programlarının bir bölümü teşkilat içi eğitimler olmakla birlikte diğer bölümü AK Parti’nin iktidar olduğu dönemde ülkemize milletimize yapmış olduğu hizmetlerdir. Yerel yönetimde yapılan çalışmalardır. Ve geleceğe doğru yapmamız istenen şeylerdir. Bunlar da illerimizin başta il yönetim kurulu üyeleri olmak üzere üç ana kademenin il ve ilçe yönetimleri fiilen bu toplantılara katılıyorlar. Ben bugün Sakarya ilimizin son dersini verdim” dedi.

804 belediye AK Partili

Yanılmaz, “Verdiğim ders son ders olsa da, şunu gördüm ki Sakarya teşkilatlarımız dimdik ayakta. Son derste dahi canlı ve dinamiktiler. Gözleri ışıl ışıldı. Bu açıdan il başkanımızı tebrik ediyorum. Allah razı olsun. Tabii biz bu toplantıların özellikle yerel yönetimler bölümündeyiz. Türkiye’de 804 AK Parti’li belediye var. Ve Türkiye’nin nüfusunun neredeyse %60’ını biz yönetiyoruz. Dolayısıyla bu 804 AK Parti’li belediye başkanlarımız belediye meclis üyelerimiz il genel meclis üyelerimiz vatandaşa hizmet etmek için koşturuyorlar. Heyecanla azimle gayretle bu hizmeti daha iyi yapmanın yollarını arıyorlar. Tabii bütün bu hizmetleri yaparken hepinizin bir idolü var. Önümüzde bir belediye başkanlığı yapmış başarılı sonuçlar almış ve o başarılı sonuçlarla daha büyük hedeflere doğru yürümüş olan 94 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapmış olan Recep Tayyip Erdoğan var” şeklinde konuştu.

Olmazsa olmazımız

Belediyelerin bütçelerinin her bir kalemini, her bir kuruşunu vatandaşların menfaatleri doğrultusunda kullanmak değerlendirmek açık ve şeffaf bir şekilde yönetmesi gerektiğini vurgulayan Yanılmaz, “Bu bizim olmazsa olmazımız. Bu açıdan AK Parti’li belediyelerde belediye meclis toplantıları canlı yayınlanır. Encümen toplantıları canlı yayınlanır. İhaleler canlı yayınlanır. Ve harcanan her paranın her kuruşundan herkesin haberi olur. Bunu da en verimli yatırımı en ekonomik hale getirmenin mücadelesiyle olabilir” dedi.

Sakarya üzerine sohbet

Sakarya üzerine medya mensupları ile sohbet ederek sorularını yanıtlayan Yanılmaz, Sakarya gibi deprem yaşamış Elazığ’da belediye başkanlığı yapmış olmanın tecrübesiyle depremin değil sağlam yapılmayan binaların yıkılmasıyla ölüm olaylarının yaşandığını ifade etti. Yanılmaz, bu nedenle yapıların sağlam yapılması gerektiği vurgulayarak, kentsel dönüşümünün önemli olduğunu ve bunun devlet, vatandaş, müteahhit olarak en iyi şekilde yapılması gerektiğini söyledi.

 

22 Kasım 2021 , Pazartesi Bu haber toplam 268 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU