Günün Tarihi:5 Aralık 2021

Kadına şiddete dur!


Uluslararası ödüllü KADES ile anında müdahale ediliyor İçişleri Bakanlığı, kadına yönelik şiddetin önlenmesi adına hayata geçirdiği uygulamaların sonuçlarını almaya başladı. Kadın Acil Destek Uygulaması (KADES), bugüne kadar 2,8 milyon kadın tarafından cep telefonlarına indirdi.

138 bin gerçek ihbar

İçişleri Bakanlığı, aile içi ve kadına şiddetin önlenmesine yönelik çalışmalarına kararlılıkla devam ediyor. Bu kapsamda personel eğitim çalışmalarına ağırlık veren bakanlık, hayata geçirdiği KADES uygulaması, Elektronik Kelepçe İzleme Merkezi gibi projelerle kadına şiddetin son bulması için çalışıyor. KADES üzerinden gerçekleşen 242 bin 473 ihbarın tamamına anında müdahale edilirken, ihbarların 138 bininin gerçek acil durumlar için yapıldığı belirlendi.

 

Mücadele birimi

Aile içi ve kadına yönelik şiddetin önlenmesi kapsamında bin 5’i polis merkezi amirliklerinde, 97’si jandarmada olmak üzere bin 102 aile içi ve kadına yönelik şiddetle mücadele birimi, bu birimlerin yanı sıra jandarma karakolları ile polis merkez amirliklerinde bin 497 güven masası kuruldu. Aile içi ve kadına yönelik şiddetin önlenmesi kapsamında 2018 yılından bugüne kadar toplam 309 bin polis ve jandarma personeline eğitim verildi.

Kayıt formları

Risk değerlendirme ve analiz çalışmalarının daha doğru yapılabilmesi amacıyla “Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddet Olayları Kayıt Formu” uluslararası geçerlilik ve ulusal tecrübeler doğrultusunda güncellendi.

 

 

25 Kasım 2021 , Perşembe Bu haber toplam 228 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU