Günün Tarihi:5 Aralık 2021

Öğretmenler Günü coşkuyla kutlandı


Sakarya Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle kutlama programları düzenlendi.

Çelenk bırakıldı

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Adapazarı Demokrasi Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk bırakıldı. Çelenk törenine törenine Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, SUBÜ Rektörü Mehmet Sarıbıyık, MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, STK temsilcileri, öğretmenler ve öğrencilerin katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından Demokrasi Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Programın ardından katılımcılar Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi’nde 24 Kasım Öğretmenler Günü için düzenlenen programa katıldı.

 

Törene katılım

Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi'nde düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü programına Vali Çetin Oktay Kaldırım, SAÜ Rektörü Prof.Dr. Fatih Savaşan, İl Jandarma Komutanı Aydın Kutlu’nun yanı sıra ilçe milli eğitim ve okul müdürleri ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Katılımcılar öğrenciler tarafından yapılan resimlerin sergisini açarken, salondaki program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı.

 

Eğitim heyecanı

Programda ilk olarak söz verilen ve aday öğretmenler adına konuşma yapan Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi’nde görevli öğretmen Beyza İlhan, “Bizler henüz mesleğin başında olan öğretmenleriz. Bu uzun yolculukta hepimiz çok heyecanlıyız. Mesleğe yeni başlayan öğretmenleri çıktığı basamakları bizde yavaş çıkıyoruz. Pandemi döneminde verdiğimiz eğitim sanaldı ama öğrencilerimize duyduğumuz heyecan gerçekti. Bu uzun yolculukta kendimizi geliştirmeye devam etmeye, öğrencilerimizin ışığı olmaya devam edeceğiz" dedi.

 

Duygularımızı paylaştık

Sonrasında emekli öğretmenler adına konuşan Mustafa Aydın, "Dünyanın en güzel ve kutsal mesleğinin bir emektarıyım. Ne mutlu bana ki bu mesleğe yıllarımı verdim. Öğrencilerimin sevinci sevincim, mutluluğu mutluluğum oldu. Yıllar boyu öğrencilerimizle duygularımızı paylaştık. Bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun” şeklinde konuştu.

 

Saygı değer olmak

İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı ise, "Bir öğretmen hayatını öğrencileriyle paylaştığı için güzelleştirir ve geliştirir. Sizler meslek hayatınızda ülkesine bağlı gençler yetiştirerek çok önemli bir görevi ifade etmektesiniz. Saygı değer olmak bir dünyada gelinecek en yüksek mertebedir. Sizler saygı değer insanlarsınız. Sizlerin eseri yeni bir nesildir. Devletimiz bizlerin iyi bir nesil yetiştirmesi için her türlü imkanı sağlamıştır. Tüm bu çalışmaların altında siz öğretmenlerimizi imzası vardır. Gerek öğretmenlik meslek konunu ile gerekse diğer konularla sizlerin itibarını artıracağız. Öğrenme ve öğretme heyecanınızı asla kaybetmeyiniz" diyerek dile getirdi.

 

Bilgi ve yetenek

Son olarak söz alan Vali Çetin Oktay Kaldırım, Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın ve Necmettin Yılmaz’ı anarak başladığı konuşmasında, “Toplumların refah seviyesini yükselten ve onları daha başarılı, daha huzurlu kılacak yegâne unsur eğitimdir. Doğumdan ölüme kadar süregelen eğitim, topluma ve insanlığa faydalı, ahlak ve erdem sahibi bireylerin yetişmesine vesile olan, insanları hedeflerine ulaştıran, bilgi ve yeteneklerle donatan ve hayatımıza doğrudan etki eden önemli bir süreçtir” dedi.

 

Başöğretmen Atatürk

Yılmaz, “Bu süreci yönetecek ve tarihten bugüne medeniyetimizin getirdiği ortak kültürleri, bilgi ve birikimleri yarınlara aktaracak olan en önemli aktörler de siz öğretmenlerimizsiniz. 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve saygı ile anıyor, siz değerli öğretmenlerimize en derin sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum. Gününüz kutlu olsun” dedi.

 

Hizmet şeref belgeleri

Konuşmaların sona ermesinin ardından emekli olan öğretmenlere Hizmet-Şeref Belgeleri verildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimi tarafından hazırlanan Öğretmenler Günü konulu video izlendi ve kısa bir tiyatro oyunu sergilendi. Programın devamında Sakarya Güzel Sanatlar Lisesi’nin hazırlamış olduğu müzik dinletisi çok beğenildi. Programın devamında öğretmen adayları yemin etme törenine geçildi.

 

Sürpriz doğum günü

Sonrasında ise Eğiten Adımlar Halk Oyunları gösterileri sergilendi. Son olarak il genelinde görev yapan ve 24 Kasım’da doğmuş 27 öğretmene sürpriz doğum günü kutlaması yapılarak Vali Kaldırım tarafından hediyeler verildi.

25 Kasım 2021 , Perşembe Bu haber toplam 211 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU