Günün Tarihi:9 Ağustos 2022

Büyükşehir yaşlıların yanında


Büyükşehir Belediyesi Yaşlı Destek Merkezi (YADEM) yardıma ihtiyacı olan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar için kurduğu Sağlıklı Yaşam Birimi her zaman yanlarında oluyor.

3 hemşire  4 personel

Sakarya’da sosyal belediyeciliğin sembollerinden biri haline gelen Büyükşehir Belediyesi Yaşlı Destek Merkezi (YADEM) hizmetlerine her gün bir yenisini ekliyor. Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı YADEM, yardıma muhtaç olan yaşlıların her konuda yanında olabilmek için “Sağlıklı Yaşam Birimi” ekibini kurdu. 4 kişisel bakım personeli ve 3 hemşirenin görev aldığı birim; yaşlılara kişisel bakım, hastalık-ilaç takibi, aşılama, sağlık taraması hizmetleri veriyor.  Görevliler ilaç takibi, hastane refakati, kronik ve genel hastalık takibi, sağlık taraması, kişisel bakım, aşılama ve hastane randevusu konusunda hizmet veriyor. Yaşlılara hastalık durumuna bağlı önleyici sağlık hizmeti de sunan personel, gerekli durumda hasta refakati yapıyor. Ekip ayrıca doktor randevusu olan yaşlıları hastaneye ulaştırıp takibini yaptıktan sonra yeniden evine bırakıyor.

İhtiyaç sahiplerine ulaşıyorlar

YADEM’den yapılan açıklamada, “Sosyal belediyecilik anlayışıyla, yardıma muhtaç olan ve desteğe ihtiyaç duyan her vatandaşımızın yanında olmaya çalışıyoruz. Yaptığımız her çalışmada ilginin, şefkatin ve yardımlaşmanın önemini bir kez daha anlıyoruz. Bu noktada kurduğumuz yeni birimimizle yaptığımız çalışmaları kapsamlı hale getirerek daha fazla hemşerimize ulaşıp, onlara fayda sağlamak için gayretimizi artırdık. 2021 yılında 415 yaşlıya kişisel bakım hizmeti veren, 115 hastane refakati yapan ve yüzlerce yaşlımızın elinden tutan YADEM’imiz kurulan yeni ekiple yaşlıların ihtiyaç duydukları her an yanında olacak. Duyarlı vatandaşlarımızın, gelir durumu yetersiz, bakacak kimsesi olmayan ve hizmet alması gerektiğini düşündükleri yaşlılarımızı 444 40 54 (3770-3771 dahili) ve 153 numaralı iletişim hatlarından bizlere bildirmelerini istiyoruz” denildi.

4 Aralık 2021 , Cumartesi Bu haber toplam 298 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU