Günün Tarihi:26 Ocak 2022

‘Gelecekten ümitvarız’


Toplumsal Dayanışma ve Kadın Gelişim Derneği (TKGD) Başkanı Hülya Lüleci, 5 Aralık Kadın Hakları Günü nedeniyle yaptığı açıklamasında, “Eğitimli, donanımlı, öz güveni pekişmiş anneler ve destek veren babalar sayesinde gelecekten ümitvarız” dedi.

Başkan Lüleci, “5 Aralık 1934 yılında Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde Türk kadınlarına seçme ve seçilme hakkı verildi.  Medeni olduğunu iddia eden ülkelerde kadının nüfus sayımında kayıt bile edilmediği bir dönemde, Türk Kadınına sahip olduğu hukuki haklarını  armağan eden, Türk Kadınını hak ettiği en üst seviyede görmek isteyerek bu yolda gerekli hukuki yaptırımları uygulayan Atatürk’ü Toplumsal Dayanışma ve Kadın Gelişim Derneği (TKGD) olarak saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz. Aslında hala erkek egemen bir toplum olmamıza rağmen, her ne kadar bir arpa boyu yol alınmış olsa da eğitimli, donanımlı, öz güveni pekişmiş, eğitimli anneler ve annelere destek veren babalar sayesinde  gelecekten ümitvarız. Daha mutlu bir dünya için tüm insanların uzlaşmacı, sağduyulu, birbirine saygı duyan bireyler olarak, kardeşçe ve barış içinde yaşaması dileğimizdir” dedi.

 

6 Aralık 2021 , Pazartesi Bu haber toplam 253 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU