Günün Tarihi:26 Ocak 2022

Sağlıkçılar Akyazı’dan seslendi


Sağlık çalışanları zam yapılmadığı için bugünde iş bırakıyor Sağlık Sen üyeleri Akyazı Devlet Hastanesi önünde bir araya gelerek sağlık çalışanlarına eşit hak tanınması ve hepsine zam yapılması gerektiğini bir kez daha dile getirerek, “Haksızlığa ve ayrımcılığa dur diyoruz” yazılı pankart açtı.

Tepkiliyiz

Akyazı İlçe Devlet Hastanesi önünde tüm sağlık çalışanları adına basın açıklamasını okuyan Sağlık Sen Sakarya Şube Başkanı Abdullah Sönmez, “Hayat her açıdan ateş pahası!  İşte böyle bir ortamda herkese değil de hekimlere zam yapılacağı açıklandı. İlk tepkimiz; ‘hekimler hak ediyor, elbette zam yapılacak! Peki ya geride kalan yüzbinlerce sağlık çalışanı, onlara zam yok mu, onlar hak etmiyor mu?’ oldu.  Bu tepkiyi sadece bizler değil, yüzbinlerce sağlık çalışanı gösterdi. Kısa süre içinde, maalesef geride kalan sağlık çalışanlarının ücretlerinde her hangi bir iyileştirme yapılmayacağını öğrendik. Üniversite hastanelerinde çalışan öğretim üyeleri, araştırma görevlileri de zam kapsamının dışında tutulmuş. Açıkçası bu duruma çok üzüldük, çok öfkelendik, duygusal açıdan isyan ettik!”

Bugün iş bırakıyoruz

Sönmez, “Biz zam üzerinden ayrımcılık yapılmasına karşıyız. Buradan siyasi iradeye sesleniyoruz; Meclis’ten, yüzbinlerce sağlık çalışanının üvey evlat olmadığını gösteren kapsamlı ve adil bir zam kararı bekliyoruz.  Tersi bir uygulamaya; sessiz kalmamız ya da sineye çekmemiz mümkün değildir.  Tersi bir uygulama, sağlık çalışanlarını meslekten soğutacağı gibi, sağlık sistemini de ciddi ölçüde yaralar. 1 milyon sağlık çalışanının bir kısmına zam yapıp, geri kalanını yok saymak; çalışma barışını baltalamaktan, sağlık çalışanları arasına fitne sokmaktan başka bir anlam ifade etmez.  Sağlık-Sen olarak, bu vahamete ‘dur’ demek için Perşembe günü de iş bırakıyoruz. Sadece kendi ilimizde değil, tüm Türkiye’de şubelerimizle, genel merkezlerimizle iş bırakıyoruz. Tüm sağlık çalışanlarını bizlere destek olmaya davet ediyoruz. Var gücümüzle mücadele etmeye kararlıyız” dedi.

 

9 Aralık 2021 , Perşembe Bu haber toplam 882 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU