Günün Tarihi:26 Ocak 2022

İki dev et firmasından Düzce’ye büyük yatırım


Türkiye’nin lider et üreticileri Namet ve Tunç Et arasında büyük işbirliği yapılıyor.

Yatırım için

Düzce Gümüşova'da kurulacak ve Türkiye'deki tek tesis olacak olan yatırım için Düzce'ye giden Namet'in sahipleri Kayar ailesi, Gölyaka'da faaliyet gösteren Tunç Et AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Levent Tunç ve Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Bülent Tunç ile görüşerek işbirliği istişaresinde bulundular.

 

İlk tercih

3 nesildir, doğal, sağlıklı ve güvenilir ürünleriyle yıllardır zirvede bulunan Tunç Et ile Türkiye’nin lider et üreticisi Namet, kuşaktan kuşağa hakiki lezzetleri tüketicileri ile buluşturmaya devam ediyor. Tüketicinin her zaman ilk tercihleri arasında yer alan Namet ve Tunç Et, önümüzdeki süreçte yapılacak işbirliği için harekete geçtiler.

 

Ciddi yatırım

Gümüşova'da inşaatı başlayan tesise inceleme ziyaretinde bulunan Namet ve Maret'in sahipleri Haluk Kayar, Faruk Kayar, Tarık Kayar, Hikmet Kayar ve Burak Kayar ile babaları Kemal Kayar, Tunç Et AŞ.'nin Yönetim Kurulu Başkanı Levent Tunç'u ziyaret ettiler.

Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Bülent Tunç'un da hazır bulunduğu ziyarette, iki firmanın tarım ve hayvancılığa yaptığı ciddi yatırımlar konuşuldu.

 

İşbirliği ve ihracat

Namet ve Tunç Et arasında yapılacak işbirliği ile ihracat noktasında yatırımların devamlılığı, hayvancılığın geliştirilmesi gibi konuların görüşüldü. Tesislerde incelemede bulunan Kayar Ailesi, Tunç Et’in bölgeye ve Türkiye'nin büyük kurumlarına ürün tedarik eden önde gelen firmalardan biri olduğunu ifade ettiler.

 

2023’de tam kapasite

Ayrıca, Namet'in Gümüşova'da yapacağı yatırım ile Düzce bölgesindeki üretici ortaklarını ve bölge çiftçisini hayvancılıkta destekleyerek istihdam açısından çok ciddi artı değer katacağı vurgulandı. Namet'in Gümüşova OSB’de temelini attığı yatırımda inşaat çalışmalarının başladığı, sadece et değil, hazır yemek üretiminin de yapılacağı tesisin 2023 yılında tam kapasite ile hizmete gireceği öğrenildi.

 

 

11 Aralık 2021 , Cumartesi Bu haber toplam 885 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU