Günün Tarihi:26 Ocak 2022

‘Çay simit bile alamayacağız’


Yunus Emre Parkı’nda Saadet Partisi üyeleri ile birlikte asgari ücretle ilgili basın açıklaması yapan Erenler İlçe Başkanı Muhammet Ekşioğlu, “Asgari değil insanca yaşam ücreti talep ediyoruz. Bahsedilen rakamların en üst seviyesinde olanlar ele alındığında dahi bir ailenin günde üç öğün sadece çay ve simit tüketimine yetmeyecek” dedi.

Basın açıklamasını okuyan Başkan Ekşioğlu, “Gündemi takip eden her insanımızın bildiği üzere şu anda ülkemizin en önemli gündem maddesi asgari ücret. Aslında isminin bile tartışılması gerektiğini düşündüğümüz ve bu sebeple Saadet Partisi olarak insanca yaşam ücreti olarak isimlendirdiğimiz kelime anlamı olarak en düşük ücret manasına gelen asgari ücretin belirlenmesi için kurulan tespit komisyonu toplantılar düzenlemekte ve ortalama 20 milyon insanımızı direkt olarak ilgilendiren bir miktarı belirlemek için bir araya gelmektedir. Ancak üzülerek görüyoruz ki insanımızın alın terinin karşılığı olarak telaffuz edilen rakamlar komik ve tabiri caizse piyasa şartlarını ele aldığımızda dalga geçildiği izlenimi veren rakamlardır. Bir yıl boyunca birçok değişkenlik gösterecek gıda ve temel ihtiyaçlar varken, değişkenlik göstermeyecek olan tek şey asgari ücretlinin alın terinin karşılığı olacaktır.  Açıklanacak olan ücret asgari değil, insanca yaşam ücreti, insanca yaşanabilecek ücret olmalıdır. Bahsedilen rakamların en üst seviyesinde olanlar ele alındığında dahi bir ailenin günde üç öğün sadece çay ve simit tüketimine yetmeyecek” dedi.

 

13 Aralık 2021 , Pazartesi Bu haber toplam 873 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU